Radiant energy collector на Тесла

Устройства, които имат интересно, непроучено и необяснено действие и свойства
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Radiant energy collector на Тесла

#1

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 14:35

Напоследък ме човърка да направя опити по колекторът на радиантна енергия на Тесла по този патент Phil4: https://teslaresearch.jimdo.com/radiant-energy/

В някои чужди форуми също експериментират и обменят инфо относно тази система. Примерно тук има полезна информация: http://www.energeticforum.com/renewable ... ector.html

Плюсът е, че при тази установка винаги има СЕ. Минусът е, че резултатите може да варират в широки граници - от неизползваеми миливолти и микроампери, до над 30V на няколко ампера (при навързване на няколко панела добивът може да надхвърли 100V). Зависи от надморската височина, влажността в района и др. Принципно колкото по-високо е мястото - толкова по-добре, понеже повече високоенергетични частици достигат панела.

Радиантната енергия (слънчевите и космически енергии и заредени частици) отлагат предимно положителни заряди, поради което металният панел може да се приеме за "+". Заземяването е "-", то черпи отрицателно електричество от земята. По този начин в кондензаторът между тях може да се събира използваем ток.

От прочетеното разбирам, че повечето експериментатори използват алуминиеви панели, като някои споменават и медни като опция. В момента имам възможност за сглобяване на панел от мед (състоящ се от множество малки плочки) с размери приблизително 50х50см.

Важни моменти, които трябва да се спазват:

-Полиране до огледален блясък на металния панел (има различни мнения дали полираната повърхност трябва да бъде покрита с прозрачен диелектрик или не. Аз си мисля, че по-скоро не трябва).

-Отлично заземяване. Може да се направи със заострен метален прът с дължина 2-3 метра. Още по-добре ако се направи мулти-заземяване с няколко такива пръта на различни места, свързани заедно.

-Свързване на панела със заземяването (като между тях има кондензатор) посредством едножилен изолиран проводник с дебелина около 4кв.



По тези три точки не трябва да се прави компромис, понеже от тях зависи доброто функциониране на системата и добиване на използваема енергия.

Забелязах, че никой не обсъжда това дали металите на панела и заземяването могат да са еднакви или е хубаво да са различни според това какъв приоритет към съответните заряди имат confus Повечето използват мед за заземяване и алуминий за панел, но пък и резултатите им варират много.
Вероятно най-трудоемката задача тук е заземяването. Както и да го мисли човек, си трябва набиване на огромен метален прът (или тръба) в земята :)) Аз се замислям за 2м медна тръба с подходящ диаметър и заострен край подобно на игла за спринцовка. А някои правят изкопа с набиване на тръба на 20-30см в земята, след това я вадят, изтръскват насъбраната в нея пръст, и после пак така до пробиване на нужната дълбочина. Накрая полагат заземителния прът и заливат с вода, сол и др. неща. Според мен ще е голямо предимство прътът да се забие близо до корените на дърво - там има по-голям запас от меки електрони :)

За кондензаторите също има различни мнения. Някои използват електролитни, други - полипропиленови. С тях ще трябва да се експериментира и да се установи кои видове работят най-добре.
Според мен заземяването е най-важната част от този проект. Ако се уцели правилната точка/точки, ще може да се черпи голямо количество енергия без протичане на галванични процеси и разяждане на метала.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Radiant energy collector на Тесла

#2

Мнение от icrow » 17 апр 2018 15:57

Аз съм ЗА за диелктрика на панела, както и различните метали. А не се ли влияеше от дистанцията между двата края?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Radiant energy collector на Тесла

#3

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 16:29

Да, дистанцията би трябвало да влияе, макар и да не разчитат много на това, доколкото прочетох.

Принципно при гола огледална метална повърхност, фотоните спират рязко, за да обърнат посоката си на разпространение на 180гр. Това смущава етера, при което се образуват допълнителни фотони, а като са повече пък има по-голям шанс за формиране на меки заряди, които да отдадат по-твърди такива на метала при дезинтеграцията си.

От друга страна, при наличие на изолатор (плексиглас, найлон, прозрачен лак...), поетите заряди по-трудно могат да изтекат в околното пространство. Така имаме също двойка органика-метал, което концентрира меки електрони от околната среда.
Един от горепосочения форум пише, че производителността драстично спаднала след като е нанесъл някакъв вид боя отгоре confus (което ме учуди - ако не е прозрачна изцяло ще блокира светлината).
А пък този, който има най-голям успех, и който всички гледат да копират (Jes Ascanius) казва, че металната повърхност винаги трябва да се поддържа огледална с често полиране. Затова препоръчва дебелина на метала 2-3мм (т.е. да не е някакво фолио като вестник), за да има за дългогодишно полиране.

Много ми е любопитно какво ще се получи и май си заслужава пробите :) Може да пробваме най-различни варианти и то ще си покаже.
А според вас какви метали може да дадат най-добра производителност?
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Radiant energy collector на Тесла

#4

Мнение от icrow » 17 апр 2018 17:30

Вероятно благородните :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Radiant energy collector на Тесла

#5

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 17:57

И да са достъпни все пак де :)) Мед и цинк е ясно, че са антагонисти, та може би при мен цинк ще е най-добре при положение, че панелът ми е меден.
Ама толкова голям цинков прът дали ще е достъпен? confus Желязото пък е корозивно...
Мед + мед вероятно пак ще се получи, но по-слабо.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Radiant energy collector на Тесла

#6

Мнение от icrow » 17 апр 2018 18:07

Е те заземителните колове са поцинковани, ама дали ще е добре :? Заровен алуминий едва ли ще е добре дългосрочно.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Radiant energy collector на Тесла

#7

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 18:27

Предполагам ще е Ок. Иначе този Jes го е направил с три метра кол Wonky Това е два пъти по-дълбоко от едно нормално заземяване. Доколкото си спомням 1,5 метра беше минимума, на който Луи Рота си е заравял металните сандвичи. Т.е. от този праг надолу започват осезаемо да действат телуричните потоци и да влияят върху метала на субатомно ниво.
Мисля, че 2 метра ще бъде една оптимална дълбочина.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Radiant energy collector на Тесла

#8

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 18:43

Сега се сетих и за Капанадзе какви големи трапове копаеше, за да работят неговите устройства. Хвърляше вътре всякаква метална скрап, навързани с жица и накрая поливаха всичко и затрупваха. Това също говори за важността от качественото заземяване.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Radiant energy collector на Тесла

#9

Мнение от icrow » 17 апр 2018 21:12

е с наяколко кола няма ли да свърши работа? И без това го правят с три кола на звезда.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Radiant energy collector на Тесла

#10

Мнение от hyparh » 17 апр 2018 21:53

Би трябвало да стане. А всички колове ли са по 1,5 метра, аз само на такива попадам?
Ето тази картинка изглежда добре:

02c3fc2b6d3409f7a174720e3b939e42.jpg

Ето ги моите сегменти за един панел - ламели от медни радиатори за CPU :) Така може би ще е малко повече занимавка с полирането (отколкото цял меден лист), но след като ги имам защо да не ги използвам. CD-то е за представа на размера:

IMG_20180416_174805.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Интересни устройства за изследване”