Озонатор за ДВГ

Всякакви подобрения по автомобила.
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Озонатор за ДВГ

#1

Мнение от icrow » 30 апр 2016 22:35

Много отдавна се каня да си направя такъв за колата. :) В петък вечерта след цяла седмица колебания реших да си сретна един за съботното каране извън София. Колебанията бяха заради опасения да не се прецака някой датчик от ВН. Нали заради това правили кабелите на свещите и самите свещи със съпротивление, а и за да нямало шумове в радиото. След първоначален тест на Дачията дали няма да замине нещо :)) се навих окончателно да сложа и на моята и изобщо не съжалявам. Dance1 Няма проблеми нито с датчици нито с радиото. И на Дачията нямаше проблем с радиото а там е от 1982 радиото без електроника да флитрира. :) Понеже нямах достатъчно време да си направя и генератор на правоъгълни импулси ползвах един готов, който не работи съвсем добре и се чува доста пищене от озонатора а и вади по малко напрежение с него за разлика от такъв какъвто бих си направил с 555. Дори и така с по слаба производителност ефекта беше много добър. Dance1 Осезаемо подобрение в динамиката на автомобила и понижен разход. Вчера си виках, че ще са се изнесли вчера и сутринта навалицата и като тръгна към 11 ще е по свободно. Е поне се надявах :)) Само по околовръсното на София от Младост до Панчарево го минах за 30м Wonky След това на АМ Хемус бях 40м в задръстване от което едната част беше по баир и много спри тръгни и каране на първа. Dash После 3 студени старта по 15 км. градско. На връщане беше празно одеве, ама багажника пълен с буркани :)) Да е жива и здрава бабата! Мазето и е като пещерата на Али Баба всеки път си тръгваме с клекнала кола от буркани и няма свършване :))
Малко се отнесох :)) Та за 450км пробег смесен разход 6.5 което за тези задръствания си е много доволно. :)

Следват подобрения за дигане на добива. :) Озоатора съм го монтирал в ПВЦ тръба пред спортния филтър (а да и със спортен филтър ми харчи повече принципно :)) ) който е конусен облечен. В ПВЦ сложх меден пръстен, който е - в средата сложих + от ТХОто. Оказа се че просто стърчаща леко оголена жица е по добре от колкото да се слагат някакви да ги наречем накрайници от които да върви напрежението към -
Хубавото е че така може да се насочва йонния вятър. Винаги е в посока от + към - Интересното за мен беше, че там където е - проводника идващ от бобината вятъра е по силен от колкото в целия кръг.
Това е приблизителна схема, която съм ползвал. Можете да пишете в гуглето озонатор для двс и ще излезе доста, понеже братушките са работили доста по въпроса. Разбира се всеки си отговаря за това как го е изработил, къде и как го е монтирал и какви евентуални последици може да има, но определено си заслужава :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Озонатор за ДВГ

#2

Мнение от sheki » 02 май 2016 02:34

Ха дано остане време и за това :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатор за ДВГ

#3

Мнение от icrow » 02 май 2016 11:16

Ти не беше ли правил :? Иначе си заслужава. Като че ли и по бавно загрява и не е от хладното време. Аз сега смятам да върна оригиналния филтър защото със спортния при повече отворена клапа по баири губи леко мощност в сравнение с оригиналния, но пък при леко отворена клапа е по добре.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Озонатор за ДВГ

#4

Мнение от gomi » 02 май 2016 18:11

аз бях така направил за спортния филтър- надуп4их тръбата и в зависимост колко е вкарана в филтъра си отрегулирах дебита.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатор за ДВГ

#5

Мнение от icrow » 02 май 2016 22:37

Аз в началото като сложих спортен и вдигна разхода направих на дебитомера една ламаринка с по малка дупка да се намалява дебита минаваш през датчика и се нормализира разхода, ама не си е работа с такива методи. Вероятно понатрам ще се бръкна за един истински панелен спортен филтър. Ето едно интересно видео с тестване на спортен филтър
Разбира се това е без реглаж на ГВС така че малко пресилено го отписват. И от всичките май само субарото има дебитомер с който може да има някаква корекция.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Озонатор за ДВГ

#6

Мнение от Спиридон » 03 май 2016 00:27

gomi написа:аз бях така направил за спортния филтър- надуп4их тръбата и в зависимост колко е вкарана в филтъра си отрегулирах дебита.
Хитро, а и мераклийски си го оформил Up!
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Озонатор за ДВГ

#7

Мнение от sheki » 04 май 2016 08:52

По принцип имам йонизатор но за колата си трябва друг, намерих и една друга схема http://www.fuel-economy.com.ua/?p=168 с 555 . Въпроса е че имам едно ТХО и искам да го използвам , интересно ми е вие какви ВН трафове ползвате.
ion-sch.gif
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатор за ДВГ

#8

Мнение от icrow » 04 май 2016 12:37

Aз ползвaм ТХО от телевизор. Би трябвaло дa е с вгрaденa кaскaдa. Нa феритa съм нaвил 12 нaвивки дa огрaничaвa мaлко произведеното нaпрежение. Принципно е с 5-6 нaвивки. Трябвa дa не се прекaлявa много с големинaтa нa изходното нaпрежение, че почвa дa пробивa изолaциятa и дa излизaт искри по ТХОто и нaоколо.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Озонатор за ДВГ

#9

Мнение от sheki » 04 май 2016 22:19

Поиграх си и се опитах да ползвам неговата намотка вградената но явно му идва прекалено, въпроса е, че ползвах и 48в захранване и един шим контролер каквото имах под ръка http://www.zahranvane.com/PWM-%D1%80%D0 ... DC-PWM-20A , яко започна да пече дори и тхо-то леко загря .. ама :) подаденото към искрата медно телче от фтп около 2см почервеняваше Dance , е краче от кондензатор не знам какъв метал беше но го разтопи.
Значи сега остава да навия 12 навивки външно на ферита и да модулирам с 12в ама има ли значение честотата?? Интересува ме също грее ли крайния транзистор и имаш ли допълнителен диод към него, масата на тхо-то също къде си закачил , към корпуса на колата или някъде около въздуховода.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Озонатор за ДВГ

#10

Мнение от icrow » 04 май 2016 23:11

Можеш и по малко намотки да ползваш ако искаш по голямо изходно напрежение. На транзистора съм му сложил още един диод + вградения, че не устисква, както и малък кондензатор 100нФ да обира пиковете. Още веднъж благодарности на Гоми за акъла. :)
Честотата е много важно да е над 15кХц иначе трафа и особено транзистора греят! Ако се ползва 555 може да се модулира друга честота дори и звук и да свири :)) Мисля на тази база да направя мой вариант на Райф лампата.
Масата на ТХО е изведена на кръгла пластина в пластмасовата тръба пред филтъра. Пред нея е закрепен + проводника. Можеш предварително да си поиграеш с разстоянието. То доста стабилно духа. Според мен духа повече когато няма прескачане на искри между двете. Просто когато връхчетата на кабела леко светят, като оптичен кабел със светулка от другата страна :)) Тогава и се чува едно фъфтене като от вятър. Така също и няма пукане което да се предава по радиото или ел системата. Вижте в тубата руснаците доста идеи имат за изпълнение. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Тунинг”