Оргонизирaне нa ДВГ Общи

Тук може да се обсъжда практиката за оргонизиране на ДВГ Монтаж, проблеми и други.
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#201

Мнение от Philip » 06 сеп 2015 07:06

Няма добър ефект :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#202

Мнение от Philip » 08 сеп 2015 06:53

За Асен :)

Само два с обхвата, за който споменаваш, няма да са достатъчни. Предполагам, че пак ще усетиш разликата, но трябва да са разположени един отпред и един отзад.

В случай че обяснението е това, за което казваш, то няма да има разлика под 100 км/ч за нормалните коли и около 70 за влекачите. А реално ефектът съществува дори при нулева скорост и лек наклон - т.е. - потегляне от място.

Това, което смятам, че става, е истинското обяснение на движението, а не това, което е официалното.

Около всяко материално тяло "етерът" (няма друга по-описваща го дума) е с увеличена плътност. При промяна, породена от физическо усилие в тялото, се променя местоположението, на което се съпротивлява именно етерът около него.
При тяло в покой и тяло, движещо се с равномерна скорост, етерното поле е равномерно около него и способства за състоянието на покой или равномерно движение.
При промяна - ускорение или забавяне, това поле се деформира и предизвиква това, което учените наричат инерционна сила.

Оргонните устройства реално създават много по-голямо етерно поле около обекта, който е с тях, както и самите те придобиват някои от свойствата на етера. Т.е. - те за етера не са такива "плътни" и "стационарни" обекти, както преди оргонизирането.

От това идва и този ефект на намаляване на усилието при ускорение и забавяне на движението на обекта (в случая - колата)

***
И да си кажа нещо, за което отдавна ти се чудя :)
Не намирам разлика между навита тел и навита тел поставена в кутийка, освен, че едното се вижда, а другото е скрито :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#203

Мнение от Philip » 10 сеп 2015 16:51

На второ място, няма как да се съглася, че проста спирала от типа на т.нар. ХЕС може да е чак 700 хил./ОВ или ОА
Няма грешка :))
Както и вчера сам писа
Това че не говоря за нещо, не значи че го няма Hola
Не става въпрос за ХЕС изобщо, а за друга навита тел!
Наблюдавам Анализирам Променям

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#204

Мнение от smsi-h » 13 сеп 2015 08:25

Philip написа:Пореден експеримент :)

Оргонизирах още ламарини по колата.
Реално сега са такива преден капак, заден капак, предни калници, предна престилка, долна подова ламарина, долна багажна ламарина.

Инерцията се увеличи много, много, много Wonky
Даже повече отколкото е безопасно.
Вече при спиране имам доста удължаване на спирачния път, което не е добре.
Фил,

Ами оргонизиране на спирачките няма ли да разреши проблема със удължаването на спирачния път? Примерно оргонизиране на накладките. Не директно на спирачната помпа.

То и моята кола след като и поставих ТАП-а на Р. Роев, К3-те на Асен има доста увеличена инерция, но не ми е чак такъв проблем.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#205

Мнение от Philip » 13 сеп 2015 10:06

Нямат нищо общо тези неща. Най-вече пък тапа на Роев :)
Всяко оргонно у-во дава малко инерция, но тя няма нищо общо с целенасочено поставени устройства и с разбиране какво точно става :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#206

Мнение от icrow » 19 сеп 2015 15:48

Не знам аз ли си въобразявам но всеки път когато добавям второ или повече оргонизатори и стават по зле нещата. Единствено когато единия неутрализира малко първия до достигане на необходимите нива, но това може да се постигне и чрез намаляне на силата. Та бях пробвал на колата с отделен оргонизатор отзад на багажника врата и карах доста с него. Преди малко го махнах, защото усещах че нещата не са както трябва и инерцията се подобри значително. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#207

Мнение от Philip » 19 сеп 2015 16:14

Мен пък отдавна ме гони друго :))
Както и друг път съм писал тук, смятам, че когато едно и също у-во седи дълго на едно и също място, постепенно ефектът от него намалява.
Явно наистина си има някакъв принцип в Природата силните разлики да се редуцират по някакъв си начин :)

Та може би и затова всяко такова излъчване трябва да се променя от време на време, за да се запазва това, за което го ползваме :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#208

Мнение от Philip » 19 сеп 2015 16:26

Сега се сетих и нещо друго, което от няколко дни исках да опиша.

Преди няколко дни се срещнах с нещо, с което не се бях срещал до сега.
Настигах по пътя един камион от огромните самосвали (с подобни возят жито), покрит с платнище отгоре. Още докато го доближавах, усещах все по-увеличаващо се гадно отрицателно излъчване. МНОГО силно! Самият камион едвам вървеше.
В момента, в който го изпреварвах, мощността на колата ми изчезна. Наложи се да включвам на по-ниска, за да мога все пак да продължа.
Изчезна и инерцията, и мощността, а и двигателят смени коренно звука си - шумна и гадна работа на цилиндрите. Постепенно всичко се възвръщаше. За да се възстановят приблизително параметрите на инерцията и работата на двигателя бяха нужни целичетири дни.
Вече минаха шест и още не мога да кажа, че всичко е точно като преди момента на изпреварването на това чудо Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#209

Мнение от smsi-h » 19 сеп 2015 18:21

Фил,

Апропо! Преди три седмици смених акумулатора с чисто нов. Резултата беше, че два-три дни карах с различно бръмчащ двигател, все едно няма оптимизатори и с намалена мощност. И аз усетих връщане на нормалната мощност и звук на двигателя, чак на четвъртия ден.

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: Оргонизирaне нa ДВГ Общи

#210

Мнение от gomi » 22 сеп 2015 17:46

Аз пък имам следното наблюдение- откакто намалиха цената на газта разхода ми се качи, за 10 лв разхода ми беше 9/100 сега е вече 11/100 кой лъже..... не знам 1ya
Ето тороидчето ми - малко усилено с алум. пластина, и едно по голямо за предния капак.....
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Отговори

Върни се в “Оргонизиране на ДВГ Практика”