Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др.)

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#11

Мнение от hyparh » 06 апр 2015 14:04

Хахах, къде ме върна с това филмче :)) Гледам това "Ог" ми е много познато и се зачудих откъде... попадайки на "Кро" във vbox-а. То там има и персонаж Фил :))

Ами сигурно е така :) Аз много често улучвам кое е + и - с моето махало, като предварително съм задал дясно завъртане за "Да" и ляво за "Не". Обаче ми е трудно да меря силата на тази енергия по ментална скала и почти никога не уцелвам. Може би ще ми трябва физикална като за начало. Махалото ми е на верижка, която понякога стои малко усукана и се чудя дали това влияе на замерванията. Не знам с конец дали няма да е по-добре поне това да се елиминира.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#12

Мнение от icrow » 06 апр 2015 14:25

Филмчето е уникaлно. Още си го гледaм от време нa време. :)) Вземи еднa меднa шaйбa /зa дa не те бъркa мaгнитното поле/ вържи и 10-15см конец. Дръжго с покaзaлец и пaлец нa 3см от шaйбaтa зa дa не е много дългa и дa не искa много енергия зa зaвъртaнето му. Опитaй се дa си предстaвиш че се опитвaш дa премериш с мултицед полярносттa нa прaв ток без дa предполaгaш. Нищо сложно без нaпъвaне и терзaние зaщо не стaвa. Трябвa си сaмочувствие зa тaзи рaботa. :)) Рaзбирa се може дa имa влияния нa нещото което мериш кaто големинa, но кристaли и мaгнити не могaт според мен дa им се обърнaт полярностите веднъж устaновени. Кристaлите сa и нaй удобни зa мерене. Почти винaги теснaтa чaст е положителнa.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#13

Мнение от hyparh » 07 апр 2015 06:28

Ще откача верижката на махалото ми от авантюрин и ще му завържа един конец. Харесва ми и не ми се заменя с шайба :) Но за експеримента може и от шайба и някакви други предмети да си направя. В книгата има описано махало със соленоид, което било много чувствително. На големия ми кристал винаги уцелвах поляритета, което и ти потвърди след това. После след време бях забравил кой връх какъв е и без да гледам от форума го измерих, като даже мислех, че съм ги объркал, но пак се оказа вярно измерването като сравних. Явно са му много отчетливи полюсите. Ще си поиграя и с дребни кварцови кристали, въпреки, че при тях е ясно кое е + и - и без да се мери :)) Единично терминирани са. Трябва с магнитите още да се упражнявам, а и с други по-трудни неща.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#14

Мнение от icrow » 07 апр 2015 09:36

Човек, мерил съм и с висящ МП3 плеaр. :)) Кaзaх го с шaйбaтa зa по лесно, но и тежестa зa нaчинaещ не трябвa дя е много голямa, но не трябвa и много мaлкa дa е. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#15

Мнение от hyparh » 08 апр 2015 21:20

Тюрен чак към 50-та страница вметва това, което аз вметнах на предната страница за полярността на магнитите спрямо световните С-Ю :)
Нещо, което мисля, че е много важно - оказва се, че един соленоид е напълно неразличим като поле от един магнит, при това без по него да тече ток. Оттук автоматически човек осъзнава колко по-разчупена може да стане работата с фини енергии като се използват соленоиди, вместо магнити, понеже сме ограничени само от фантазията си в какви геометрични форми да ги оформим, засучем и т.н. Немислима свобода при използване на обикновени магнити.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#16

Мнение от ivchak » 14 апр 2015 09:43

Здравей Хипарх, в библиотеката има линк за доста теория и практика по радиестезия, но ако си го пропуснал ето го отново https://yadi.sk/d/6z6ehbRvdBAxy Успех с измерването Up! Up! Up!

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#17

Мнение от icrow » 14 апр 2015 10:32

Ееее, Ивчак, жив ли си? Къде се изгуби толкова време :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Практика с измервателни инструменти (махало, багети и др

#18

Мнение от hyparh » 14 апр 2015 17:47

Мерси, Ивчак, изглеждат полезни hola2
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
blade_x
Мнения: 32
Регистриран: 16 фев 2016 15:29

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#19

Мнение от blade_x » 17 фев 2016 19:54

Занимавам се, на любителско ниво, когато остава време :)
Меря разни неща, но не знам дали вярно - няма с кой да сравнявам.
От няколко месеца съм се запалил по оргонити и направата им, елементали, хармонизатори и т.н.
Та си меря... за в момента като се замисля по-често енергията на всякакви обекти.
Ползвам скалата на Бовис, обаче като ви гледам всички ползвате други, ментални.

Трябва свободно време и подходяща обстановка за радиестезията (ментална, която аз ползвам), а аз нещо не мога да се уредя с тях. :)

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Библиотека Радиестезия Измервателни скали

#20

Мнение от icrow » 17 фев 2016 21:40

Имам чувството, че всички очакват и търсят трудни варианти схеми скали и какво ли още не. Имам чувството, че го търсят, за да се оправдаят защо не им се е получило :? На мен ми трябат не повече от 20 сек. за да премеря. Не съм чел нито една книга за радиестезия. Сигурен съм че има интересни неща които мога да науча, но предпочитам да чувствам нещата, а не да си обременявам съзнанието с някакви правила на някой. Така че не се измъчвайте и не го мислете много много. Повярвайте че го можете! Това е достатъчно!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Практика”