Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

Отговори
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#1

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 12:15

Давам "рецептата" за леко модифициран хармонизатор на Слим Спърлинг, който излезе успешен IMHO. Параметрите не са подбрани случайно, като промените спрямо оригинала са:
- дължина на ринговете;
- съотношение дължина на ринговете : дължина на аку-вак-а;
- оформяне на полюсите;
- закрепване на аку-вак-а.

1. Използван е меден проводник 0.6 mm диаметър, купен готов посребрен и с някакво защитно (лаково) покритие.
Ако нямате точно такъв, използвайте най-близкия диаметър гол или лакиран меден проводник. Пак ще работи чудесно, просто малко по-слабо.
За "шнура" за 3-те ринга са ми необходими общо около 160 cm проводник, сгънат на 2, като се усуква леко опънат, за да не се изкривява. Усукването продължава, докато започне да показва първи признаци, че още малко и ще почне да се криви. Преди това, обикновено, той се е скъсал 2-3 пъти, но това става винаги в мястото на захващане (съпромат), никога по-навътре към средата на шнура, така че не е проблем. По-доброто усукване дава по-силно поле.

2. Топчетата са 16 mm диаметър, полимерни, като търговецът в ebay
http://www.ebay.co.uk/itm/BNDPA03SP-8-x ... 1178435906
твърди, че имат медно покритие и над него - сребърно. Това, че са безшевни и имат органичен материал отвътре, оказва влияние за силата на полето. Не ги запоявам към ринговете, а впръсквам лепило в отвора им.

3. Шнуровете за ринговете са с дължина 175.5 mm. Преди да бъдат свити в ринг, се отбелязва къде точно е средата им. Запояват се краищата в една обща спойка. След това се срязват в маркираната среда, слагат се топчетата и се запояват отново в обща спойка. Спойките правя с припой с 4% сребро и без олово. Така се оформят 2-та полюса.
Добре е преди запояване да ориентирате ринговете с помощта на Colere спрямо посоката, в която излъчват по-силно. По принцип правилно направен ринг излъчва положително по-силно в едната посока и по-слабо в другата. Ринговете трябва да гледат "в една посока", т.е. да няма 2, които да излъчват по-силно един срещу друг, за да може да се получи "завихряне" по или обратно на часовниковата стрелка (в зависимост от кой полюс се гледа). За + взимам полюса, при който, гледано отгоре, завихрянето е наляво. EDIT: Мое недоглеждане. Гледано отгоре на плюсовия полюс трябва да е така, все едно по-силните плюсове на ринговете биха ги завъряли ПО ЧАСОВНИКОВАТА СТРЕЛКА.

4. Акувакът е от проводник 0.6 mm, който е с дължина 532.5 mm и аз съм го посребрявал с разтвор. Не ползвам този за ринговете, защото лакът го прави по-дебел и стават по-малко навивки или остават много къси краища. Също и тук ако нямате точно такъв проводник и нямате разтвор за посребряване, то просто използвайте някой близък по размер (по-добре по-тънък, за да станат повече навивки) меден проводник - гол или лакиран.
Проводника се навива, колкото може по-стегнато, по тръбичка с фи 6 mm (с прорез в единия край за закрепване на проводника с нещо кръгло, което се набива в тръбичката). Мисля, че е по-добре краищата на бобината да не завършват един под друг, а да са точно срещулежащи по диаметъра. Върху спойката няма сферичка, а цилиндърче, навито от лента медно-сребърно фолио с ширина 5.7 mm. Т.е. става цилиндър с дължина 5.7 mm и диаметър 2-3 mm. Залепен е с лепило върху спойката на акувака, която е изтеглена малко по-нагоре, защото иначе е трудно да се запоява в тесния диаметър на аку-вак-а. Омазва се всичко това добре с безцветен лак.

5. Акувака се закрепва устойчиво с конци така, че да е по оста между двата полюса на сферата и към плюсовия полюс да остава около 2 пъти по-малко разстояние, отколото отдолу към минусовия.
Накрая се минава целия хармонизатор с безцветен лак.


Ето снимка на такъв хармонизатор:
http://vector-ndt.net/photos/harmonizer01/IGP8431.jpg

и мнението на Филип за него:
Philip написа:! ! ! Р А З К О Ш Е Н ! ! !
А ето и измерването на icrow:
icrow написа: 9./72/ на 192км.
Трябва да се има предвид, че при този хармонизатор се пукна спойката на аку-вак-а и, тъй като нямах възможност да запоявам тогава, просто го залепих, което намалява силата му.

След това hyparh направи хармонизатор със същите параметри (само че по-добре оформен от моя и със запоен акувак, със същите сфери, но меден непосребрен проводник),
http://garaja.net/viewtopic.php?f=19&t= ... =210#p5203
като icrow измери:
icrow написа:Браво Хипарх! 9./102/ на 95км, но има още да расте. :)
.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#2

Мнение от icrow » 25 ное 2014 13:41

Зa aкувaкa ще епо добре меднa сферa и единия крaй нa бобинaтa дa е зaпоен в единия кaрaй нa сферaтa, a другия крaй нa бобинaтa в другия крaй нa сферaтa. Тоест дa не сa зaпоени крaйчетaтa нa бобинaтa вътре в сферaтa. Товa според мен се отнaся и зa ринговете.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#3

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 16:49

За сферите по ринговете може да се пробва сравнително лесно, но аз поне не бих могъл да завра сфера + поялник в аку-вак-а при тези размери. Ако някой има идея как би могло да стане, да подскаже. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#4

Мнение от icrow » 25 ное 2014 16:54

Aми рaзствaрясе нaстрaни и между витките се рaботи. :) После се зaтвaря и готово.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#5

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 18:12

Аз се опитах първия път така с разтваряне да направя спойката, но акувакът е много малък, разстоянията между витките също са много малки и се разкриви ужасно. Което не значи, че друг няма да успее, де. Иначе при хармонизатор 1 кубит (предходен опит) стана без проблем.

Пропуснах да пиша, че в идеалния случай разстоянията между витките са равни на дебелината на проводника. Аз успявам да направя 22 - 23 и 1/2 витки, като според мен 24 и 1/2 е идеалното. Проводника има известна жилавост и се връща сам малко назад, заради което не стават максималния брой витки и диаметърът се разширява. Намислил съм по-нататък да поръчам да ми принтират на 3D съответната сърцевина, за да навивам около нея и формата да е по-близка до идеалната.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#6

Мнение от Philip » 26 ное 2014 20:25

Айкроу,
Моля те да измериш това бижу :)
Хармонизаторче.jpg
Хармонизатора е работа на Спиридон, но сега е у нас :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#7

Мнение от icrow » 26 ное 2014 20:34

Какво става тука бре. :)) 9./476/ на 765км :)) :)) :)) Обаче тока му е малко 9./15/ Има ли го сниман без тези телове допълнителните, които предполагам, че трябва да са този трилистник от аватара ти Фил?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#8

Мнение от Philip » 26 ное 2014 20:43

Без тельовете го няма :))
Ама докато го извадих за снимката беше на друго място, наказан в един тъмен ъгъл, заради собствената му безопасност :))
Кучето ми е страстен почитател на този вид хармонизатори :)) Явно смята, че са мнооого вкусни :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#9

Мнение от icrow » 26 ное 2014 20:47

Вкусни са явно. :))

Евалата Спиридоне. Worship
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Някои модификации на хармонизатора на Слим Спърлинг

#10

Мнение от Спиридон » 26 ное 2014 21:24

Благодаря :) .
Честно казано и аз не очаквах да са чак такива стойностите. Сигурно има значение и енергията на мястото :).
Филипе, да си го активирал междувременно?
Явно оня, дето си говорим с него през махалото :), не се гъбарка за сериозни работи, а само за материалните. :))

Филипе, ако виждам добре моите грешки си стоят. За другите - акувакът този път е споен здраво, но пък не е изнесен нагоре, както съм описал в началото на темата, а е в средата. А трилистникът пък е завит наобратно. Ако тези 2 се оправят, може би ще вдигне и интензитета (тока). За трилистникът не съм писал, защото това е първият хармонизатор с такъв, а пък не исках аз да пускам снимка на хармонизатор, предназначен за друг.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Хармонизатори”