За здравето на човек - Q3S - мнения и обсъждане

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#21

Мнение от icrow » 26 май 2015 08:45

Някой играл ли си е да комбинира възел с трикселион или както там се пишеше Qb
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#22

Мнение от ivchak » 26 май 2015 20:05

Здравей Спири, сега като се върнах на 1 страница се сетих , че съм чел описанието за алум.фолио облепено с тиксо, но явно бързо съм го изтрил от главата си и съм се хванал за картинката където фолиото не е нарисувано(не искам да те обвинявам) и от там и изводите които съм си направил - ИЗВИНЯВАЙ Worship
Първоначалното ми предложение беше , че ако медно-сребърното фолио го използваш за отражател ,вместо алумин.фолио(ако е без тиксото както си мислех) е по правилно да се залепи хартия за по добро отразяване.
Колкото това, че отразяването само с алум фолио "не е точният начин"(без добавка от полимерно фолио или хартия, а още по добре и двете в същият ред) мисля че вече няма смисъл да коментирам , след признанието ми че съм пропуснал че алум фолио е било покрито с полимерно фолио.
Колкото за ламарината на кенчетата - почти всички бирени кенчета са от алуминий(може би не съвсем чист) като от вътрешната страна имат някакво непроводимо покритие(някакъв вид лак вероятно) но от външната страна, самото дъно не е лакирано (не гарантирам за всички марки бира затова е добре да се пробва с мултицет) като по този начин е готов отражател. .Разбира се за по добро отражение от към изгърбената (лакираната ) страна е добре да се залепи хартиено тиксо за подобряване на ефекта. Hola

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#23

Мнение от icrow » 26 май 2015 20:21

За алуминиевия отражател е мнгоо просто. Ако от едната страна има органичен материал от тази страна порпускането е слабо или никакво. Следователно от другата където е само алум ще се събира и отразява енергия. И да има и от двете страни органичен материал пак ще отразява ако е отворено, но ще се получава като прожектор с цветен филтър. А това което всъщност е важното е че алум. видоизменя отразената от него енергия, която според мен не е най подходящата за човек. Така го усещам, но не значи, че е така. :) А за отразяване при положение, че обекта, който се облъчва е в обхвата на излъчвателя. Другото което си мисля е, че внасянето на тези метали в едната от активните страни порменя работата на възлите трискелионите и тн. Другото важно е фокусното разстояние на отражателя и позицията на излъчвателя.

Моля да не се приема за даване на акъл. Просто размишлявам и изказвам наблюдения и усещания. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Устройства за здравето на човек - Q3S

#24

Мнение от Спиридон » 27 май 2015 01:36

ivchak,
Разбрахме се най-сетне кой какво е имал предвид :) hola2 Ама чак пък да се извиняваш? Знам, че не се заяждаш, а просто пишеш какво знаеш.
Каква тръба си ползвал за кутийката, която си дал за измерване тук:
viewtopic.php?p=4443#p4443
Да не е ПВЦ? Въобще не съм сигурен, но имам някакво подозрение, че хлора в ПВЦ-то действа зле. Преди време в гаража някой беше слагал трискелиони на ПВЦ основа и не работеха както трябва. Аз ползвах ПП тръба.
Ако искаш, пробвай първо само с един трискелион (който е измерен, че работи) и "огледало" да видиш какво става и после добавяй другите.


icrow,
абсолютно същото мисля и аз за алуминия. Като отидем някъде на гости и ми поднесат нещо в еднократен алуминиев съд или алуминиева тава, ми става зле още преди да съм опитал. В началото даже бях питал в гаража специално за полето на алуминия и влиянието му при човек, ама ... :)
Това е една от причините да сложа медно-сребърното фолио между алуминия и трискелионите.
Така, както съм го дал, централният трискелион е точно във фокуса на "огледалото". Предполагам, че това има значение.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Q3S - мнения и обсъждане

#25

Мнение от Philip » 27 май 2015 07:07

Разделих темата Hola
Мисля, че така ще е най-добре да бъде и за всички други теми, които съдържат ценна информация.
-Самата тема ...И тема за мнения и обсъждане.
Може би ще трябва и да ползваме и икони за темите confus :) Ама първо ще потърся свестни икони за теми, че тези не ми допадат :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Q3S - мнения и обсъждане

#26

Мнение от ivchak » 27 май 2015 10:35

Спири,благодаря за съвета, засега съм с ПВС огледало, но проблема за сега е в трискелионите :) Оказва се , че и тази серия която съм направил от 0.7 проводника не работят - явно и този проводник не е чиста мед.И предният който нищо не даваше и този са с вишнево-червен лак.Сега правя други да видим какво ще стане , а през това време ще потърся ПП тръба.Даже смятам да опитам с огледало от плексиглас, стига да успея да го огъна правилно :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: За здравето на човек - Q3S - мнения и обсъждане

#27

Мнение от Спиридон » 27 май 2015 13:47

И аз малко сортирах нещата.

Дискусията за бирата :) отиде тук:
viewtopic.php?f=87&t=197
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: За здравето на човек - Q3S - мнения и обсъждане

#28

Мнение от Спиридон » 20 ное 2015 14:35

Още малко опит с Q3S:
Изпробвано при мен, жената и единия синковец в обратен ред при гадното вирусно заболяване, което е плъзнало в София (сигурно вече и на други места :)) )
И при тримата има рязко подобряване на сутринта след като кутийката е стояла няколко часа върху най-болезненото място през нощта. Колко точно е стояла не мога да кажа, защото я слагахме при заспиване и по някое време тя си е паднала. Ползвахме и хомеопатии (различни при всеки от нас), но и при тримата имаше временни малки подобрения и нови влошавания, докато не използвахме Q3S и се получи съществено подобрение, затова си мисля, че не е съвпадение.

Друг бонус при жената - днес, докато си търсеше очилата, се сети, че снощи е забравила да ги ползва за компютъра, а по принцип не може без тях (кутийката при нея беше на гърлото и на челото). За момента ефектът е временен, но се амбицира да пробва по-настоятелно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: За здравето на човек - Q3S - мнения и обсъждане

#29

Мнение от ivchak » 21 ное 2015 22:23

Up! Up! Up! Трябва да снимам моите кутийки да ги види Айкроу Wub

Отговори

Върни се в “Трискелион”