Относно форума - Предложения

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#111

Мнение от Philip » 21 май 2015 07:13

Видях най-накрая на живо какво виждаш ти 1ke
Не е особено приятно :))
Всичко е наблъскано едно под друго и над друго.
За да събере текста го сбива на няколко реда.
Крайната колона, която се вижда на голям екран, се появява под текста на дадения форум.
Последното мнение и стрелкичката, за да отидеш на него съществуват, но е доста объркващо.
Този изглед зависи от размера и пикселите на екрана.
Единствения вариант да реша проблема е да намеря мод за форума, който да дава възможност да се сменя размера на текста при желание с много по-малки букви.

...Сега вече поне знам къде е решението :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#112

Мнение от Philip » 21 май 2015 07:47

Може и да знам, ама не се предлага нищо подобно :))
Има и други решения де, ама ...
Пробвай при отворена опера да влезеш в настройките и (триъгълничето под О-то) и да промениш text wrap
В компютърната и версия може да зададеш на колко процента да ти се показват страниците. В мобилната за съжаление го няма.
За другите браузери не знам, но ако имат възможност - разкажи им да дават намален изглед.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Относно форума - Предложения

#113

Мнение от icrow » 21 май 2015 08:44

Щрифта да не кажа, че е и по малук от преди. Това няма да е проблем. Ако трябва се разхйожда екрана. Това е някакво оформление което са осакатили в новата версия. Форум като мазето, който е досга по голям като текстове просто ме кара да го разкарвам настррани.Ще пробвам и с щрифта, макарче къде ли не бърках из трите браузъра. Иначе от последната ти намеса поне вече се вижда последно мненке. А к нали ти казах чее там където е линка с името на тема и стрелкичката да отидеш на последен пост не се разграничават. Все едно е един линк колкото и да зумвам
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#114

Мнение от Philip » 22 май 2015 06:52

Спиридон - hola2 Worship Up!

***
Вече всеки има възможност да сменя изгледа на форума по всяко време, докато е в него Dance
На реда "Начало форум" в десния му край има нов прозорец за избор - Style. От падащото му меню можете да изберете някой от четирите в момента активни стила.
Ще имам малко играчка да им бръкна в кодовете на новите, за да отварят линковете в нов прозорец, но това е минат път :))
Има и възможност да се променя дали форума да заема целия екран или само част от него, но как става това - ще обясни Спиридон Hola

Дано сега има повече доволни :)) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Относно форума - Предложения

#115

Мнение от Спиридон » 22 май 2015 07:57

Обяснявам :).

За смяната на стила предполагам, че вече сте видели падащото меню "Style" горе вдясно.
Може да се ползва и ако не сте логнати, т.е. като гост, ако сте разрешили "cookies"/"бисквитки" в браузъра си, но настройката там си важи само за там. Принципно на ярка слънчева светлина, по-добре се виждат по-ярки стилове, а в тъмно - по-тъмните.

Това, дали стила да използва цялата широчина на екрана или оригинално зададената (вижда се само на голям широкоформатен екран), се настройва от:
Потребителски панел (от падащото меню с потребителското ви име пак горе вдясно) --> Настройки на форума --> Промяна на настройките за изглед --> Use maximum width
Ако е "Да", то форума заема цялата ширина на екрана. Ако е "Не", то важат ограниченията в широчината, зададени от автора на стила.

По-късно ще направя отделна тема само за описание на разни настройки, за да се намират по-лесно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#116

Мнение от Philip » 15 юни 2015 06:04

Ако срещате интересна информация, пращайте линкове, за да мога да ги качвам в "новинарското" панелче и да ги видят и прочетат повече хора :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Относно форума - Предложения

#117

Мнение от hyparh » 18 юни 2015 18:27

Ставам аз следобед (след нощна смяна) и гледам на стълбите се мъдри вестник с известната ни снимка на Гребенников, подпрян на една от рисунките си (със земната пчела). Естествено веднага ми хвана окото :) Явно баща ми го е оставил да го прегледам. Вътре присъства онзи текст на Тесла, открит в пожарникарската каска - за етерът, етерните вихрови обекти и генерирането им. Споменава се и за ЕКС на Гребенников, както и платформата. Изглежда ще пишат за това в някой от следващите броеве.
Това е сайтът им, има и онлайн версии на вестничетата (от 4 листа са): http://online.cogitalnost.com

Качили са до 8-ми брой, моя е 9-ти.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#118

Мнение от Philip » 18 юни 2015 20:04

Тази когиталност напоследък е навсякъде :)) Много са напънати, което не ми допада.
Сега го качвам.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Относно форума - Предложения

#119

Мнение от hyparh » 18 юни 2015 21:08

Всъщност не го е оставил баща ми, а комшията, на който преди време бях дал да ми направи един диск на струга и го изгуби някъде :))
Иначе аз тази думичка "когиталност" май за първи път я срещам. Явно наскоро е плъзнала модата :)
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Относно форума - Предложения

#120

Мнение от Philip » 18 юни 2015 21:54

Ами - не! :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Мнения и въпроси относно форума”