У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#1

Мнение от icrow » 18 ное 2014 22:30

Става дума за това
Идеята е, че когато се пусне напрежение на две полусфери и между тах има вода, те почват да вибрират с честота примерно 50Хз от мрежата и изпадат в резонанс в тази честота. Принципно всеки метал си има резонансна честота, като тя може да бъде изменена и от формата. До колкото знам, когато е сфера в различни места различни честоти и така все някъде ще се олучи нужната. Уж става въпрос за звукови вълни, които карат водата да трепти и от там чрез разтреперване на водните молекули и от там загряване сещате се как. Според мен не е звук а просто вибрации на метала. Разбирасе звуковите вълни предизвикват вибрации, но в случая мисля че не са звукови. Гледам из нета, хора "загрижени" за развитието на човечеството, да се изказват за това, че всъшност водата става, като резистор между двата електрода, и от това се загряв. Би трябвало да има и този ефект, но не той прави голямата работа. :D

Ето малко сайтове, от където по обстойно да научите за устройството, а не от мойте разсъждения несвързани. :lol:

http://www.rexresearch.com/davey/davey.htm

http://www.totalizm.pl/boiler.htm Тук според мен най добре е обяснено, от човк, който се е срещал с Дейви.

http://www.energeticforum.com/renewable ... query.html Не съм ги чел всички страници. :lol: Много бращолевене, но има и важни неща, но е като да търсиш злато със сито в река. Загребваш много пясък и евентуално намираш някое зрънце :lol:

http://www.overunityresearch.com/index.php?topic=1093.0 Тук се обсъжда нещо подобно направено от Сръбски професор, за съжаление го обсъждат американци (нищо лично :lol: )


Темата е първоначално обсъждана тук. http://garaja.net/viewtopic.php?f=20&t=115
Прилагам архив на темата.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#2

Мнение от icrow » 24 ное 2014 15:58

Интересно, ама май не е истина. Нещо не можах хубаво да проследя маркучите, а и самия пламък ми мяза, като от пропан-бутан :)) Вие какво мислите. Това е от тези ултразвуковите изпарителчета. Ако наистина прави запалим газ то би трябвало да има доста нещастни случаи до сега. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#3

Мнение от Philip » 24 ное 2014 20:15

Абе има нещо интересно в пламъка, но не дават цялостно системата, което веднага навежда на мисъл за измама. Може и да няма такава, но съмнението си остава.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#4

Мнение от icrow » 24 ное 2014 23:15

Малко ъпдейт с какво се забавлявам. :))



Съжалявам за звука зад кадър. Не мислих, че ще се чува дискаварито от съседната стая. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#5

Мнение от icrow » 24 ное 2014 23:35

Получава се вихър надясно в отвора на кена. Обаче не можах да го заснема. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#6

Мнение от Philip » 25 ное 2014 05:33

Че има енергия - има :)
Че е положителна - положителна е :))
А ефекта (ако целта е загряване) - до каква степен го има?
...Защото моите опити в тази насока засега не ме удовлетворяват Doh
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#7

Мнение от Philip » 25 ное 2014 05:48

Знаеш ли какво ми идва сега на ум?
Пак твоя идея е в основата му де :)) Hola

Два абсолютно еднакви говорителя.
Херметично заворени отзад и със залепена плътно тънка метална пластина от предната страна (трябва да удържа на вода и да може да вибрира).
Захванати здраво един срещу друг на разстояние може би около 1мм. Ще трябва разстоянието да може да се променя, за да се търси max ефект.
Това нещо топнато във вода.
Захранването им - от един и същи източник с възможност за подаване на сигнал с регулируема честота - изхода на компа или усилвател.
...Ще влезе и това в дневния ми ред :))
А ако някой го направи междувременно - да пуска снимки и резултати :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#8

Мнение от Спиридон » 25 ное 2014 10:38

Долното може да е полезно, за да не се започва съвсем на сляпо да с параметрите. Wub
Условието за получаване на резонанс в слой материал е дебелината на слоя да е равна на нечетен брой полудължини на вълната. Ако има активни източници на трептене от двете страни, то преполагам за резонанс е необходимо дебелината на слоя вода да е цяло число дължини на вълната.
дължината на вълната = скоростта на разпространение на звука / честотата

Скоростта на разпрострнение на звука в даден материал, при дадена температура (и налягане за течности) се смята за константа. За вода в интервала 20-100 градуса разликата между максималната (някъде около 70-80 градуса) и минималната (при 20 градуса) скорости е около 5%. При насищане с оргон може и да се наблюдават и други зависимости, както стана с повърхностното напрежение на водата при тръбите на Филип. Т.е доколкото повърхностното напрежение и скоростта на разпространение на звука са свързани с между"молекулни" взаимодействия (първото - сила, второто - скорост), то има вероятност, при предварително заредена вода, скоростта да е като при 100 градуса.

Скоростта на звука във вода е от порядъка на 1 500 м/с, а за стомани е от порядъка на 5 900 м/с.
Подобно загряване обмислям от известно време, но за някои неща ми трябва помощта на един приятел, дето е още "по-тежка гемия" и от мене :) , та успех на който се е захванал. Up
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#9

Мнение от icrow » 25 ное 2014 12:14

Нямa елентроникa. Просто две плaстини еднa до другa нa около милиметър. Потопени в кенчето вибрирaт и се виждa вътре хaус от бaлончетa отблъсквaщисе от стените. Вибрaциите сa достa силни. Консумaциятa е между 0.5 0.7A нa 220 В Когaто вибрaторa е в кофичкaтa без кенчето водaтa се зaгрявa цялaтa a не по повърхностa сaмо. Отне няколко минути повече от колкото с чaшките, ноконсумaциятa в срaвнение е в много пъти по мaлко. Предстоят още опити. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: У-ВА ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ Водонагряващо у-во на Питър Дейви

#10

Мнение от icrow » 11 ное 2015 20:39

Не можах да намеря темата за горене на водата за това го пускам тук, защото правех екесперименти по Дейви.
Та водата гори и без електроника. :)) Два електрода в чинийка с малко вода и повечко сол. :)) Вижда се как бързо се нагрява неръждавейката до червено :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Водонагряващо устройство П. Дейви”