У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#11

Мнение от Philip » 22 ное 2014 10:53

Те за начина на мерене направо ме убиват :))
И доколко е заредена водата - съдят по същия начин - ако ги заболи тиквата - значи е повече отколкото трябва :))
А и въобще не ми е ясно как с излъчване от алуминий си зареждат водата. Ние поне имаме база за сравнение и знаем, че от алуминия водата си е доста гадна спрямо нещо, което е излъчено от мед.
Не можах до днес да стигна да пусна въртележката с алуминиеви шини. Но ще го направя. Някъде в редичката на дневните редове ми е :))
Наблюдавам Анализирам Променям

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#12

Мнение от gomi » 22 ное 2014 18:35

Стигнах до пост на Ринат в който се казва, че някъв руснак е пробвал излъчване , като е разглобил един хард-само е махнал вътре "четеца" и го вързал така в колата - дори отворен отгоре,
ефект имало макар и минимален(скороста на въртене е ниска-5400,7200об/мин - те и затова изработвам схеми за 20-30 000об/мин)
Някой да има харддиск с лоши сектори за да пробва Wink
в смисъл ако го зацепи главата..... значи работи Beer
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#13

Мнение от Philip » 23 ное 2014 07:21

Това е част от пост на icrow от снощи, който беше преместен в друга тема
icrow

Гоми аз ще пробвам, ама не знам кога, но със сигурност мисля да изкомбинирам неговата технология с моята. :) Дано не се надрусам много :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Bob

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#14

Мнение от Bob » 24 ное 2014 12:40

Гоми, а къде мога да намеря схема за електрониката на вертушката, за да мога да направя тези 20-30 000 оборота? Ако имаш такава можеш ли да постнеш?
Благодаря ти предварително Beer


Bob

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#16

Мнение от Bob » 24 ное 2014 14:07

Благодаря ти много за инфото. Beer

п.п.
Днес може би ще взема два хард диска и ще поекспериментирам малко. Поне спиид контролери имам мога да намеря от сина ми за пробите.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#17

Мнение от Philip » 24 ное 2014 20:23

Боб,
Продават бързооборотни машинки (с такава си вадя част от парите :) )Оборотите им се регулират от 15 000 до 35 000. По-ниските класове от тях са до 40 лв.
Имат удобен накрайник за захват на ос. Напиши в търсачката мини шлайф и ще видиш за какво говоря :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Bob

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#18

Мнение от Bob » 24 ное 2014 21:24

Мерси Филип, то всъщност тези схеми са на Спиид контролери, който се ползват при самолетите на авиомоделистите :)) . А всъщност сина ми е такъв. Dance
Така, че ще поръчаме един по мощен 60А, а и серво тестер трябвало и всичко ще си дойде на мястото. Cheers
Преди малко разглобих два диска и им извадих четците утре може и да го сложа единият в колата да пробвам как ще е мощността :)

gomi
Мнения: 434
Регистриран: 18 ное 2014 17:25
Местоположение: майна таун

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#19

Мнение от gomi » 24 ное 2014 21:40

Bob, не очаквай веднага някакъв турбо ефект, от това което срещнах по руските форуми е че в повечето случаи трябва време да се насити двигателя,
много рядко ефекта се усеща веднага, и - отворен хардиска с неква алуминиева шина за двигателя.
IT'S RIGHT THERE IN FRONT OF YOUR EYES!
John BEDINI

Bob

Re: У-ва за изследване - Ринат Шаймуратов - Общо запознаване

#20

Мнение от Bob » 25 ное 2014 09:45

В колата не става да се пусне харда. Явно трябва да се подаде сигнал, за да се развърти мотора. Само с подадено захранване не се развърта диска. No
Не знам как са го пуснали руснаците?

Отговори

Върни се в “У-ва на Ринат Шаймуратов”