Какво и защо е човекът :)

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Какво и защо е човекът :)

#1

Мнение от Philip » 21 дек 2015 07:23

Ама ако някой го чете изобщо :)) - да стигне докрая :)

Анди Уиър

Яйцето

Беше на път за вкъщи когато претърпя автомобилна катастрофа. Нищо специално, но катастрофата беше фатална. Остави зад теб жена и две деца. Беше болезнена смърт. Докторите направиха всичко по силите си, но не се получи. Тялото ти беше така натрошено, че по добре, че не се получи – повярвай ми. И тук ти ме срещна.

„Но какво… какво се случи?“ Попита. „Къде съм?“
„Ти умря,“ - обясних ти, без излишно увъртане.
„Имаше… камион, той поднесе и…“
„Да,“ - потвърдих аз.
„Аз… аз съм мъртъв?“
„Мхм, но не се чувствай зле за това. Всички умират,“ - казах аз.
Огледа се наоколо. Нищо, освен ти и аз. „Какво е това място?“ Попита. „Това ли е животът след смъртта?“
„Нещо такова“ - отвърнах аз.
„Ти ли си Бог?“ - попита ти.
„Мда,“ Отговорих ти, „Аз съм Бог.“
„Децата ми… жена ми,“ - каза ти.
„Какво за тях?“
„Те ще бъдат ли добре?“
„Това обичам да чувам,“ - казах аз. „Току що умря, а се притесняваш за семейството си. Тук това е нещо хубаво.“

Погледна ме с удивление. Въобще не ти приличах на Бог. Изглеждах по-скоро като някакъв мъж. Или може би жена. Може би някакъв неясен авторитет. Повече на учител по граматика отколкото на Всевишният.

„Не се притеснявай,“ - казах аз. „Те ще са добре. Децата ще те запомнят като перфектния баща. Те нямаха времето да развият презрения към теб. Жена ти ще плаче външно, но вътрешно ще бъде тайно облекчена. Да бъдем честни, бракът ти се разпадаше. Ако това е някаква утеха, тя ще се чувства много виновна, че изпитва облекчение от смъртта ти.“
„Оу,“ - каза ти. „Какво следва сега? Ще отида ли в рая, или в ада, някъде… ?“
„Нищо подобно,“ - казах аз. „Ще бъдеш прероден.“
„Ах,“ възкликна ти. „Значи индусите са били прави.“
„Всички религии са прави по техен си начин,“ - казах аз. „Върви с мен.“
И ти ме последва, тръгнахме заедно из нищото. Попита ме „Къде отиваме?“
„Никъде всъщност,“ - казах аз. „Просто е приятно да вървиш докато говориш.“
„Какъв е смисълът тогава?“ Попита отново ти. „Когато се преродя ще бъда празно платно, нали? Бебе. Всички мои преживявания и опит, всичко, което съм направил през изминалите животи. Няма да има значение?“
„Не точно!“ - поправих те аз. „В себе си притежаваш всичките опит и знание от предишните ти животи. Просто в момента не си ги спомняш.“ Спрях да ходя и те хванах за раменете.
„Твоята душа е много по-великолепна, красива и огромна от колко можеш да си представиш. Човешкият разум може да побере само частица от това, което всъщност си. То е сякаш да потопиш пръст в чаша с вода, за да разбереш студена или топла е тя. Поставяш малка част от себе си в съда, и когато я вземеш обратно при теб, придобиваш цялата опитност която тя носи. Ти прекара последните 48 години в човешко същество и все още не си се разгънал напълно, за да усетиш другата огромна част от твоето съзнание. Ако се задържиш достатъчно дълго тук, ще започнеш да си спомняш всичко. Но няма смисъл да правим това между различните животи.“
„Колко пъти съм се прераждал тогава?“
„О, много. Безброй много. И в много различни животи.“ Обясних аз.
„Този път ще бъдеш китайско селско момиче през 540-а година след Христа.“
„Чакай, какво?“ - запъна ти. „Изпращаш ме назад във времето?“
„Ами, технически погледнато – да. Но времето, както ти го познаваш, съществува само в твоята реалност. Там откъдето идвам аз, нещата са различни.“
„От къде идваш тогава?“ - попита ти.
О, разбира се,“ - обясних ти. „Идвам от някъде. Някъде другаде. И там има други като мен. Знам, че искаш да разбереш какво е там, но да сме честни, не би могъл.“
„О…,“ - каза ти, разочарован. „Но почакай. Ако бъда прероден на различни места в различно време, в един момент може да срещна себе си.“
„Разбира се. Случва се постоянно. Но и в двата живота осъзнаваш само собствената си линия на живот, и не разбираш какво се случва.
„Тогава какъв е смисълът на всичко това?“
„Сериозно?“ - попитах. „Наистина? Питаш ме за смисълът на живота? Не е ли малко изтъркано вече?
„Мисля, че е разумен въпрос,“ - настоя ти.
Погледнах те в очите и ти казах. „Причината за всичко това, че създадох тази Вселена е, за да можеш ти да съзрееш.“
„Имаш предвид човечеството? Искаш ние хората да съзреем?“
„Не, просто ти. Направих всичко това за теб. Със всеки изживян живот ти ставаш все по-голям и велик интелект.“
„Само за мен? Ами всички останали?“
„Няма никой друг,“ - казах аз „В тази Вселена сме само Аз и Ти.“
Втренчи празен поглед в мен и каза. „Ами всичките хора на Земята…“
„Само ти. Различни твои инкарнации.“
„Почакай. Аз съм всички!?“
„Сега вече схващаш,“ - казах аз, с поощрително потупване по гърба.
„Аз съм всяко човешко същество, което някога е живяло?“
„Или което някога ще живее, да.“
„Аз съм Ейбрахам Линкълн?“
„Също и Джон Уилкс Бут,“ добавих аз. // Джон Бут – убиецът на Ейбрахам Линкълн //
„Аз съм Хитлер?“ Каза ти си изумление.
„Ти си и милионите хора, които той изби.“
„Аз съм и Исус?“
„… и всички, които го последваха.“

Остана безмълвен за известно време.

„Всеки път когато си пожертвал някого,“ обясних аз, „всъщност си жертвал себе си. Всеки мил жест, който си направил, си направил за себе си. Всеки весел или тъжен момент, минал или предстоящ, всъщност си ти.“

Помисли си дълго време.

„Но защо?“ Попита ти. „Защо правиш всичко това?“
„Защото един ден ти ще станеш като мен. Защото това си ти – един като мен, мое дете.“
„Уоу,“ изумен извика ти. „Искаш да кажеш, че аз съм Бог?“
„Не, все още не. Ти си зародиш. Все още растеш. Когато изживееш всеки човешки живот през вечността, ще станеш достатъчно голям за да се родиш.“
„Значи казваш, че цялата вселена е само…“
„Яйце.“ Довърших аз. „А сега е време да започнеш своя нов живот.“ И те изпратих по пътя…
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Какво и защо е човекът :)

#2

Мнение от hyparh » 21 дек 2015 07:44

Worship
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Какво и защо е човекът :)

#3

Мнение от SPYRO » 21 дек 2015 08:17

Много поучително ,нека всеки си зададе вьпроса защо не трябва да сме егоисти и саможивци а не само покрай Коледа да се сещаме за благотворителност и солидарност
Помагайки на другите,ние помагаме на самите себе си -мой основен житейски принцип!

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Какво и защо е човекът :)

#4

Мнение от SPYRO » 21 дек 2015 08:39

"НЕ БЬДЕТЕ ПОДВЛАСТНИ НА КОНФОРМИЗМА "
Конформизъм e промяна на поведението, чрез която индивидът отговаря на натиска на групата,
опитвайки се да е в съгласие с нея, като приема предложени или наложени норми на мисли и поведение.
Не е необходимо да умрете и да се преродите за да бьдете нов човек ,можете да бьдете такьв веднага щом го решите!

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Какво и защо е човекът :)

#5

Мнение от smsi-h » 21 дек 2015 13:25

Инструкция для тех, кто не понял, куда попал при рождении

http://cont.ws/post/164037

Hola

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Какво и защо е човекът :)

#6

Мнение от Спиридон » 22 дек 2015 23:55

Филипе, разказано с чудесни аналогии. 1ty
Идеята за паралелните инкарнации ми импонира, само не мога да вдяна следното. При положение, че има огромен брой инкарнации, от какъв зор една конкретна инкарнация трябва да се инкарнира отново след смъртта на физическото тяло? Или яйцето е отделни клетки, те от по-малки и т.н.?

Ето мой вариант на превод на пуснатото от smsi-h, за тези, които не са фенове на руския.

Инструкция за тези, които не са разбрали къде са попаднали при раждането си

1. Ще получиш 7 различни тела и спящо съзнание - ще трябва постоянно да ги пробуждаш, развиваш и усъвършенстваш. Приемай спокойно, че ще се намираш едновременно в различни измерения, а целият свят ще е в теб.

2. Ще ти се наложи да се учиш в училище с име "Живот на Планетата Земя". Всеки човек и всяко събитие са твой Вселенски Учител.

3. Няма грешки, само уроци. Неуспехите са неразделна част от успеха. Няма жертви - само ученици и учители.

4. Урокът ще се повтаря в най-разнообразни форми, докато не бъде усвоен напълно. Ако не усвоиш леките уроци, те ще станат по-трудни. Като усвоиш, ще преминеш към следващ урок.

5. Външните проблеми са точно отражение на твоето вътрешно състояние. Ако измениш вътрешния си свят и външният също ще се измени за теб.

6. Болката е начин на Вселената да привлече вниманието ти, че нещо не е както трябва.

7. Светът е разнообразен. Неприемането на себе си и околните "каквито са" е в основата на негативните емоции, разрушаващи организма.

8. Ще разбереш, че урокът е усвоен, когато се променят поведението и отношението ти към всичко. Мъдростта се постига с практика. Нещо малко е по-добре от голямо нищо.

9. Няма по-добро място от "тук". "Там" с нищо не е по-добро от "тук". Когато твоето "там" стане "тук", ще получиш друго "там", което отново ще изглежда по-добре от "тук". Цени това, което имаш сега.

10. Другите са само твое отражение. Не можеш да обичаш или ненавиждаш нещо в другите, което не отразява твоите собствени качества.

11. Животът твори рамката, а картината рисуваш ти. Ако не поемеш отговорността за нарисуването на картината, то други ще я нарисуват вместо теб.

12. Всички отговори са в теб. Знаеш повече, отколкото е написано в книгите. А всичко, което трябва да правиш, е да се вглеждаш в себе си, да се слушаш и да си вярваш.

13. Търси призванието си, максимално се реализирай в него и му се отдай напълно. То може и да се променя в течение на живота ти. Постоянно учи нещо ново и не се бой да започнеш всичко отначало.

14. По-вероятно е да забравиш всичко това.

15. Винаги можеш да си спомниш тази инструкция, ако поискаш ...
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Човек”