Отопление Камини

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#191

Мнение от Philip » 24 ное 2017 19:53

Не се вижда как изглежда :))
След като качиш снимка, трябва да и кажеш да се покаже :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#192

Мнение от Philip » 24 ное 2017 19:57

Този сезон пробвам горене само с яко плюсово излъчване, закачено на самата камина.
Вдига температурата, но няма синя, незабележим пламък, който е с много по-висока температура и се получава в присъствието на вода. Също изгарянето е с нормална скорост (или леко забавено), но има много пепел, която в присъствието на вкарвана вода липсва.
Наблюдавам Анализирам Променям

micronezia
Мнения: 33
Регистриран: 24 юли 2017 15:55
Местоположение: sofia

Re: Отопление Камини

#193

Мнение от micronezia » 26 ное 2017 07:13

Не съм пускал снимка само коментирах понеже забелязах ,че приличат на тези в моята камина. И аз се почудих миналата година какви са тези камъни в камината когато я чистя. И забелязах че по някои дърва има кал и високата температура я изпича и става керамика . По камината нямам подобрения ,но скоро ще го направя това с медната тръбичка и алуминия накрая и твоята вода. (чакам с нетърпение тръбите още да ги пробвам hola2 )

bluesky

Re: Отопление Камини

#194

Мнение от bluesky » 26 ное 2017 13:14

Добър Ден на ВСИЧКИ!

Предната нощ изчетох цялата Тема около камините и подобренията... благодарение на упоритостта и неспокойния дух на Филип, (леко движение да мине четката... ха, ха, хааа...)...

Доколкото планирам, и правя ре-Дизайн, на едно Студио-мансарда, още миналата година, (а и няколко години вече), ми се въртеше в главата, да се отдели и малко място, (малко, защото площта не е голяма), за евентуално кюмбенце, (камина...?), готова, или конструирана от Мен/Нас, (доколкото Сме Дизайн Структура)...

Въпреки че Основното отопление се планира да бъде решено с Топли Кабели (датска фирма с традиции в "студената реалност" на пред-Скандинавия), колко приятно би могло да звучи и една микро-камина, или просто модерно кюмбе, което позволява романтично да се запали истинско дръвце... (представете си някой младеж какво впечатление ще направи на поканената мадама...)...

А и наличието на алтернативно, (резервно), класическо отопление, никога не би трябвало да се подценява, в днешния, толкова динамичен откъм енергетичен микс Свят - така няма да има фактическа зависимост от енерго-"продавач", дори в смутни времена... (не дай-си Боже...)...

С богатия опит на Форума, какъв "гъдел" би бил, да бъде абсолютно ефективно използвана енергията на огъня, ако кюмбето бъде конструирано правилно, енергетически издържано, откъм КПД, а и с помощта на оргонни "помощници"... Йе-е-е...

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#195

Мнение от Philip » 11 мар 2019 06:51


Това нещо продължава да си го има и да си става в камината. (капещото веднага до стъклото)
Вече съм спрял водната система и камината е само на магнити отстрани.
При много сухи дърва тези сталактити се получават много рядко, но когато дървата са влажни - задължително.
...Все още се чудя какво е то това смрадливо нещо и защо е :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#196

Мнение от icrow » 11 мар 2019 08:31

Сутринта ютуб ми го препоръча този клип :))

В Русия съм, в Русия съм ..... :))
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#197

Мнение от icrow » 11 мар 2019 08:36

А не можеш ли да го дадеш за анализ в лаборатория :?

Аз цяла зима съм на електрическия ми котел и няма такъв кеф. Нонстоп топло по евтино и не се занимавам с дърва Dance Dance1
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Отопление Камини

#198

Мнение от hyparh » 11 мар 2019 08:41

Прилича на смола, секретирала от пришълец :))
Дали действително няма нещо общо със смолисто вещество в дърветата? При налична влага изгарящата смола може да претърпява някаква модификация (в случая карбонизация), да се смесва с влагата и да се отлага по този начин.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Отопление”