Отопление Камини

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#141

Мнение от icrow » 01 дек 2016 14:19

A колко се нагрява тръбата отвън :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Отопление Камини

#142

Мнение от Спиридон » 01 дек 2016 17:28

Направо да му се доще на човек да има камина.
Beer
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Отопление Камини

#143

Мнение от hyparh » 01 дек 2016 17:46

Супер изглежда! Cheers На първата от серията снимки, дървата изглеждат като наелектризирани :)
Откъде вкарваш тръбичката, през отвора за почистване дали ще стане? Алуминиевата пластина предполагам е затрупана и затова не се вижда. Предполагам двата метала не трябва да се докосват? Имам няколко алуминиеви радиаторчета, може да пробвам с едно.
Системата може да има още един неподозиран плюс - нанопокритието по тръбичката :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#144

Мнение от icrow » 01 дек 2016 19:02

А какво стана със старта система с повече тръби? Горе долу колко вода отива на презареждане? :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#145

Мнение от Philip » 01 дек 2016 20:21

Карам по ред :)

Тръбата отвън не се нагрява никак. Загрята е само в зоната на горене. Все пак вътре е с вода :) Тя я охлажда.

Тръбичката съм я вкарал през мястото, откъдето се контролира допълнителния въздух, но аз съм го затворил тотал и съм пробил капачето. После минава покрай чекмеджето за чистене и влиза в зоната на горене отпред. А пластината е затрупана - да. Сутринта си търсих един отдавна купен сиалуминиев сифон за баня (отливките), но не го открих. С него ще става още по-добре. Два три лева са ако не се лъжа. Днес мислех да си купя пак, но забравих. Още по-добър вариант ще е ако се нахлузи накрая на тръбичката. Тогава цялото количество изпарена вода ще се цепи съвсем лесно.

Старата система я махнах като си чистих комина и камината и сега не ми се възстановяваше, а исках нещо по-просто, което да се възпроизвежда лесно.
Водата върви по много малко. Може би по литър, литър и половина на денонощие. Не мога да кажа колко сода слагам, защото карам на усет - още, още - стига още :))

Дървата от снимката са изкарали повече, отколкото очаквах. Като се върнах в 18 вечерта - температурата у нас си беше 19,8, а аз грея цялата къща - два етажа и таванско с тази камина :))
Когато си я поддържам - температурата не се качва до повече от 21. - така ми е добре. Вчера беше 20,3. Демек - с пълното зареждане сутрин и с тази система дава температура почти цял ден. :) Вечер като се върна - и двата дни имасериозна жар и само слагам нови дърва, които си се парват сами :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#146

Мнение от icrow » 01 дек 2016 22:13

Пробвах по твоя начин да наредя дървата, обаче доста по бързо изгарят. Утре ще се пробвам да спретна и аз адна такава тръбичка. А пробвал ли си да ли ще има разлика ако водата е налята от тръбите ти?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#147

Мнение от Philip » 02 дек 2016 05:21

:))
Момента с водата от тръбите ми го изключвам по забравяне Dash Не нарочно!
Реално из цялата къща ми е такава. На далечните места - преди смесителите пак имам и така е от години.

А какъв ми е начина на редене? Аз все така си я пълня камината :?

Направи си. Дори и с легнала бутилка ще стане, но цялото количество вода трябва да е на нивото, в което ти става горенето, но тръбичката трябва да стърчи над него поне 5 см.
С тези медни тръбички - 6 мм работят газаджиите по колите - така че ги има навсякъде, където продават газови уредби.

Медната тръба си е задължителна заради свойствата на медта, сиалуминия - също.

То това пак от свойствата на материалите, описани от Шаубергер съм го сглобил :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#148

Мнение от icrow » 02 дек 2016 10:11

Аз имам 4ка тръба поне мисля че е толкова :)) А аз редя дърветата първи ред успореден на решетката а горния върху тях напречно на първия. Така гори малко по слабо, но и издържа повече време. Самите пламъци са по малко. А ти до колкото виждам ги редиш успоредно и двата реда. Така отворите между дървата са доста по дълги и повече пламък излиза.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Отопление Камини

#149

Мнение от Philip » 02 дек 2016 10:44

Разбрах :))
Ама моите дърва са толкова различни, че е изключено такова подреждане като твоето :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Отопление Камини

#150

Мнение от icrow » 02 дек 2016 10:59

:? Какво им е различното?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Отопление”