Здраве Принципни положения :)

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Отговори
Osib
Мнения: 27
Регистриран: 01 окт 2019 23:31

Re: Здраве Принципни положения :)

#141

Мнение от Osib » 02 окт 2019 14:59

icrow написа:
29 сеп 2015 12:16
Нямaше ли вид сурови бaдеми които aко се ядът сурови сa отровни?
Горчив бадем, съдържа витамин B12. Една от съставките на B12 е цианокабаламин, който съдържа цианид. Препоръката е да се консумират не повече от 6 горчиви бадема на ден, но с времето това количество може да се увеличи.

При предозиране/отрявяне с горчив бадем, за антидот може да се използва воден разтвор на захар.

Препоръчват няколко цикъла годишно с консумация на горчив бадем за профилактика срещу рак. Според др. Тулио Симончини, който лекува успешно рак с помощта на сода, рака представлява бактерии или гъбички кандида (моля за извинение ако не съм се изразил правилно). Според други, рака е на база трихомонада, която мимикрира в различни форми: спори в неактивно състояние, херпес, кандида, хламидия, май имаше и още. Цианида се явява мощтно средство за очистване на организма от тези бактерии.

Срещал съм също и информация, че трихомонадата причинява хемороиди, напукани пети, проблеми с венците и зъбите.

В по-стари времена, хората са знаели за тези съжители в нашия организъм и са приемали редовно цианид. В по-нови времена, за да се завоалира тази информация, се разпространява обяснението, че хората се страхували от отравяне с цианид и с приема на микро дози, подготвяли организма да се справи при случай на преднамерено отравяне.

Веднага възниква въпроса, дали в тези времена не е имало никакви други отрови и цианида е бил единственното средство с подобно приложение? Както се казва, смех в залата.

Различни количества цианид или витамин В12 се съдържа в почти всички семки на плодове: ябълки, круши, праскова, череши, вишни...... Доколкото знам, семка или ядка оставена на въздух без черупката, бързо губи цианида който е съдържала.

Интересен и полезен материал относно някои процеси в тялото ни: Увы, такова горькая правда: нас едят грибы

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#142

Мнение от icrow » 02 окт 2019 22:35

Чувал съм, че не трябва да се държат дълго време компот от череши с костилката, точно защото се освобождавл цианид. Не веднъж съм ял стар компот от череши и ми няма нищо. Баща ми опитал забравен в мазето на нз колко г компот и си е бил ок.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве Принципни положения :)

#143

Мнение от Спиридон » 03 окт 2019 09:40

Може да зависи от сорта на черешите. :?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве Принципни положения :)

#144

Мнение от icrow » 03 окт 2019 10:19

Сутринта като се събудих ме осени, че нали захарния разтвор се ползва за детоксикация, така че за това сигурно няма проблем с компота. Ако няма захар, може би ще е друго. :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Здраве Принципни положения :)

#145

Мнение от SPYRO » 03 окт 2019 22:35

Черният бъз , бъзакът, черешите ,съдържат антоцианини ,много силни антиоксиданти
,които обаче след време се разпадат на цианиди

nasicha
Мнения: 9
Регистриран: 15 фев 2022 10:14
Местоположение: София, Монтана...

Re: Здраве Принципни положения :)

#146

Мнение от nasicha » 27 юни 2023 12:39

Ена съвсем друга гледна точка за тълкование на болестите !!! https://bulgarian.disease-is-different. ... roduction/

Отговори

Върни се в “Здраве”