Алергии

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#31

Мнение от hyparh » 19 юни 2018 11:09

Интересно е това с белтъка от яйце. Принципно алергията се причинява от определен вид белтък (протеин) в полените и вероятно става някакво взаимодействие с яйчния белтък, което неутрализира алергена.

Аз в момента изпробвам друг метод, с който човек може завинаги да се отърве от сенната хрема. Става въпрос за консумация на пчелен прашец. Проведено е дългосрочно проучване върху група от хора, страдащи от сенна хрема, които в продължение на три години приемали пчелен прашец. Накрая се оказва, че всички от групата били напълно излекувани, т.е. успеваемостта е 100%.
Зададох си въпроса как така прашецът ще лекува алергията, като той всъщност е причинителят? При събирането му пчелите го смесват със слюнка и нектар, след което го залепват за задните си крачета и го отнасят в кошера. Оказва се, че ензимите от пчелата разграждат и обезвреждат алергенните белтъци на полена, след което той вече става напълно безопасен за консумация.
Все пак (в много редки случаи при алергия към всякакви пчелни продукти, включително и мед), може да възникне алергична реакция към някой от останалите белтъци в прашеца. Затова при консумиране за първи път все пак е добре да се вземат само 3-4 зрънца и наблюдаване за евентуална алергична реакция. Ако всичко е Ок, спокойно може да се хапват по 2-3 чаени лъжички на ден с малко плод, сок или вода. В първите дни може да се проявят ефекти на детоксикация. Пчелният прашец се води суперхрана и казват, че съдържа всички необходими вещества за организма и ползите от неговия редовен прием са неизброими.

Аз наскоро си взех 1кг полуизсушен прашец и засега консумира по 2 чаени лъжички с връх, като мисля да ги направя на 3 (разпределени в различни части от деня). Засега не мога да кажа дали има някакъв ефект спрямо сенната хрема, като че ли усещам някакво "раздвижване" и "разбиване" в това отношение, но ще видим с времето.
Като свърши този мисля да си взема 1кг пресен (без подлагане на изсушаване) - при него всички полезни вещества са напълно запазени. Но и сушения пак си е супер.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Алергии

#32

Мнение от SPYRO » 19 юни 2018 21:47

Точно ,имах предвид ,че белтъкът явно действа на принципа клин ,клина избива Wonky

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#33

Мнение от hyparh » 05 юли 2018 09:44

Попаднах на следното инфо относно пчелния прашец:

"To sum up, it should be emphasized that unshredded pollen, accurately chewed before swallowing, is used by the organism only in about 10–15%. After mechanical shredding or natural release, the accessibility of biological pollen increases to 60–80%."

Като под "natural release" се има предвид разтваряне примерно във вода (може и друга течност).
От тази статия излиза, че разликата е фрапиращо голяма, аз си мислех, че дъвченето е достатъчно за разбиването на гранулките, макар че не всяка може да се сдъвче добре. Определено ще пробвам и с разтваряне.
В момента консумира около 30гр на ден (разпределени три супени лъжици около 30мин преди хранене), като може да ги направя до 40гр.

Тези дни нямам алергия, но това може да се дължи на честите дъждове.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4377380/
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Алергии

#34

Мнение от SPYRO » 21 юли 2018 18:14

Не отдавна пчелар ,личен познат ми каза ,че единственият начин да се усвои всичко от пчелен прашец е да се остави в домашно кисело мляко ,за да се случи ферментация ,по негови лични наблюдения това е най пълноценният начин за усвояването на прашеца .
Лично пробвах и наистина има 100% разтваряне на гранулките ,във вода не е 100%
Пак стигам до извода ,че ферментите са за предпочитане в много случаи .

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Алергии

#35

Мнение от hyparh » 22 юли 2018 10:15

От два дни минах на пресен прашец (за първи път консумира пресен), но нещо не ми харесва как ми действа... Иначе консистенцията му е много приятна, лесно се раздробява в устата и има богат аромат. Но веднага след прием започва силен сърбеж в ушните канали и усещане за иглички или лек сърбеж по небцето и езика. При последните два приема (малки дози - половин чаена лъжичка) дори се появи доста силен дискомфорт в горната част на стомаха с болки и гадене. Симптомите отшумяват до около час, но все пак се чудя дали да продължа да го приемам.
При изсушения, който консумирах в големи дози (три с.л. дневно), нямаше никакви проблеми и си беше супер. Вероятно пресния е доста по-силен и чувствителните към прашеца започват да изпитват алергични симптоми и опити за отхвърляне от организма.
От пресния си взех два вида (от различни пасища) и освен ще пробвам втория да видя как ще е с него. Може да съм попаднал на такъв с прашец от растения, към които съм алергичен. Ако е същото май е по-добре да го спра и да мина на сушен, а пък пресния да остане за баща ми (при него няма никакъв дискомфорт).
SPYRO, благодаря за информацията 1ty
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Алергии

#36

Мнение от SPYRO » 23 юли 2018 22:58

Мисля че в пресния има повечко ароматни съставки ,които след време поизветряват и да разбира се че е по силен
Щом ти причинява болки и гадене мисля че е най разумно да го прекратиш ,все пак това е ответната реакция на тялото с която те предупреждава ! No!
Пробвай да ги поизсушиш за минимум 4 - 5 дена поне ,малко да изветреят ароматите

Отговори

Върни се в “Здраве”