Здраве - скрити "бомби"

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Здраве - скрити "бомби"

#1

Мнение от Спиридон » 28 дек 2016 17:45

Кофти тема. Ако се захване човек сериозно, ще набъбне много, но пък е полезно да се имат предвид някои неща.

Ето тази статия видях - "Риба за масово поразяване":
https://www.diana.bg/riba-za-masovo-por ... ata-somga/

след като проследих линка от този пост на SPYRO:
viewtopic.php?p=14889#p14889
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве - скрити "бомби"

#2

Мнение от icrow » 28 дек 2016 18:22

Първия линк не работи.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве - скрити "бомби"

#3

Мнение от hyparh » 28 дек 2016 18:42

При мене бачка...
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве - скрити "бомби"

#4

Мнение от icrow » 28 дек 2016 19:22

Да сега бачка. Може одеве да е паднал сървъра.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве - скрити "бомби"

#5

Мнение от Спиридон » 24 мар 2019 10:28

Качвам 2 коментара от една статия, защото може и да ги махнат след време. Самата статия (https://lifestyle.bg/tendencies/yaytsat ... yadem.html - колко са вредни яйцата) е от типа "учените смятат така, ама не са много сигурни", но 2-та коментара си заслужават според мен.
Повишеният холестерол е следствие от възпалителни процеси по кръвоносната система. А една от основната предпоставки за това са бързите въглехидрати.
Яжте захари и бел леп пуфкаф па после яйцата ви виновни....

Шугър индустрията разболя рязко 3 поколения с диабет и сърдечно съдови заболявания.
Точно така. Има достатъчно медицински изследвания по темата. При възпалителни процеси в кръвоносната система, тялото започва да натрупва холестерол, бели кръвни телца и ензими във възпаленият участък с цел да намали възпалението (холестеролът има противовъзпалителен ефект). Колкото по-силно е възпалението, толкова по-големи са натрупванията, което води до стесняване на съдовете, а в екстремни случаи пропукване и изтичане на холестерола и останалите съставки в кръвта, така се образува тромб, а това води до инфаркт.

А, както сам каза, възпаленията идват от захарта, тя е един от най-силните предпоставки за възпалителни процеси в кръвоносната система. Холестеролът сам по себе си не е достатъчно условие. Колкото до приемът на холестерол, всякакви препоръки игнорират факта, че 90% от холестеролът се синтезира от тялото ни и всякакви препоръки за намаляване на храните съдържащи холестерол са неадекватни.

Между другото, повече хора умират от нисък, а не от висок холестерол. Хората с висок холестерол, които са на медикаменти за снижаването му умират по-често от тези, които са с висок холестерол, но не взимат лекарства.

Между другото, холестеролът е необходимост, а не вреда. Една камара хормони и ензими се синтезират от холестерол. Дори и синтезът на витамин Д от слънцето има нужда от холестерол в кожата ни.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве - скрити "бомби"

#6

Мнение от icrow » 24 мар 2019 11:00

Имам чувството, че тези проучвания са с цел нещата които всъщност са полезни да ни накарат да спрем да ги ядем. Така и за млякото също имаше разни проучвания, че не трябвало да се яде. Кучето на едни познати го бяха отписали заради някаква болест ветеринарите. Хората го оправиха с по
няколко сурови яйца на ден!
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Здраве - скрити "бомби"

#7

Мнение от hyparh » 24 мар 2019 12:15

Една позната докторка (следи доста новите проучвания) също е на мнение, че яйцата не вредят, а носят предимно ползи. И това ми го беше казвала още преди няколко години, когато нещо се бях вманиачил по тях (най-вече заради протеините им) и си правех всяка сутрин закуска омлет от 4-5 яйца. Освен подобряване качеството на мускулатурата, тогава забелязах и видими подобрения по кожата, състоянието на космите, нормален холестерол и др. Т.е. все ползи. Все пак в един период реших да ги намаля, понеже нищо прекалено (и без разнообразие) не е хубаво да се прави задълго.

Сладкото е магнит, на който, за съжаление не мога да устоя :)) Мога да го намаля, но не и да го изключа изцяло. Принципно на мен бързо ми пада кръвната захар, а още по-интересното е, че е нормална преди хранене (5), а около час след нахранване пада до 3,8-4,9 confus Отзад на листа с изследванията бяха написали "постпрандиална хипогликемия?"
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Здраве - скрити "бомби"

#8

Мнение от Спиридон » 24 мар 2019 12:55

Докторите много обичат да използват латински думички, които сигурно в поне 99% от случаите са просто наименование на основния симтом, но няма и намек за причините. Така изглеждат по-образовани и една немалка част от тях (предвид трудното и дълго следване) смятат, че са част от елит, който притежава знания, недостъпни за простосмъртните. Затова, като им кажеш, че нещо не е така, както са ги учили, се обиждат много. Не дай си, боже, да им покажеш на практика. Обяснявали са ми снизходително, че е плацебо ефект и се получил щот съм необразован и съм извадил голям късмет, че можело много зле да стане. Образованите си пиели лекарствата.

Вярно, че има и такива, които не са коне с капаци, не схващат медицината като търговия и са отворени за нови виждания, обаче другите 95% създават лошото мнение за гилдията. :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Здраве - скрити "бомби"

#9

Мнение от icrow » 24 мар 2019 15:17

Да напомня че с белтъка се лекува много успешно изгаряне и алергии от полени
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Здраве - скрити "бомби"

#10

Мнение от Арахая » 24 мар 2019 17:01

icrow написа:
24 мар 2019 15:17
Да напомня че с белтъка се лекува много успешно изгаряне и алергии от полени

Интересна новост научих. :)

А за яденето на яйца, всеки трябва да си гледа според организма... Разбира се, никога с нищо не е добре да се прекалява, защото "+" ефект лесно става "-" и обратно. :)

Отговори

Върни се в “Здраве”