Баланс на енергиите

Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#31

Мнение от Philip » 06 апр 2019 12:34

Така е, Спиридон.
Енергията от устройствата е основна, но всяко нещо около нас има своята енергия, която е различна от всяка друга. Да. Основната е тази, която ни прави живи - нас, Земята и всичко по нея. Тя е тази, която излъчват и устройствата ни. Ненапразно не ползваме алуминий в тях. Той я променя в посока "нежива" материя, а използваме мед или сребро, или злато.

Никое от устройствата обаче не може да компенсира отрицателна енергия, идваща от жив човек, който изпитва злоба, завижда или не изпитва никаква благодарност, каквото и да правиш за него. За тези пък, използващи енергията на другите - не ми се и говори.

Малко личен опит от последните 6 месеца.
Наложи се такъв човек (по-скоро той ни постави пред липса на избор) да живее в къщата ни.
Е какво ли не опитвах. И силни + устройства, и добро отношение, и какво ли не. Единственото, което в някаква степен намаляваше това гадно излъчване беше едно водно фонтанче, което купих специално за тази цел, защото чувствата ми го посочиха като единствено действащо в случая.

Въпреки него къщата ни, в която преди копнеех всеки ден да се прибера след работа се превърна в място, в което дори не ми се стъпваше. Всичко, което можеше се счупи се счупи, гръмна, протече и каквото се сетите още. Умря ни и едното куче (живеят вкъщи), което наистина беше вече на 15 години, но си беше абсолютно здраво и жизнено преди да дойде отрицателната енергия. Просто отказа да се храни.

Самият аз след втория месец започнах да се скапвам все по-качествено и по-качествено въпреки цялото ми можене за въздействия и защити. След петия месец вече наистина тръгнах да сдавам багажа и това убеди и съпругата ми, че трябва да убедим бабата да си иде в собствената къща, която е на 35 м от нашата и дворовете ни са свързани.

Вече мина месец оттогава. Постепенно започвам да се оправям. Постепенно вкарвам и къщата в предишната ѝ енергийна хармония, но все още всичко е много далече от момента преди това.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#32

Мнение от icrow » 06 апр 2019 15:17

Винаги съм се чудил защо жените са по подходящи за тази роля. Особено повреме и след климактериума е старшно. И в приказките все се говори за вещици :))

Според мен устройствата излъчват сферично поле. И правят това за което са направени, но могат да се изхабяват или по скоро заразяват и умират.
Кофти хората ги обвивам в "пашкули" докато са около мене. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#33

Мнение от Спиридон » 06 апр 2019 15:19

Съжалявам много за кучето и за неприятностите (меко казано) :(
Ако бабата прави всичко това несъзнателно, не искам и да си мисля какво може да направи, ако съзнава. Wonky

След като човек може да причини толкова поразии, въпреки твоето действие и всички устройства, това означава ли, че действието на гадните устройства и облъчвания в един дом могат да бъдат неутрализирани също от човек, който знае какво прави? Или това ще изтощи човека?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#34

Мнение от Спиридон » 06 апр 2019 15:22

icrow написа:
06 апр 2019 15:17
Винаги съм се чудил защо жените са по подходящи за тази роля.
Защото са с по-силна интуиция, си мисля аз. При мъжете застъпва много мозъка, а какво прави той пише отдолу :))
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#35

Мнение от Арахая » 06 апр 2019 16:44

Ехе, че посока сте подхванали на размисли :) Дълбока и многопластова тема.

Обичам да казвам, че хората сме енергочовекояди( физическата храна бледнее). Порядъчно си хапваме ментално, емоционално едни от други. Повечето го дават на автопилот. А начините за попълване на индивидуалното "енергийно буре" са разнолики и разнообразни- проекции върху другите, измислици, за да повдигнем Егото, сравнения, мерения, оценки, купища разнолики емоции и т.н.

Много малко хора могат и са тренирани в съзнателен мониторинг за познаване на психоемоционалното си енергийно състояние, за да знаят как адекватно и не за сметката на друго човечко същество да си попълнят липсите, а начини има бол. Та така се хрупаме човеците. Най-хрупащи, често, се оказват близките ни. А ако са съвсем неосъзнати за тези неща, както се казва- МУКАААА!!! olele

Спиридон, прав си! Няма устройство, което да потуши даден "-", особено ако е генериран от жив организъм. И си напълно прав, троянски кон е, ако наливаме "+". Ако дадения жив организъм не е готов за този "+", ефектът е точно обратен. Тоест трябва да има вътрешно условие- съзнателно желание, също воля и мотивация за промяна. А и човек е добре да умее да е в "0". Това не означава да е психоемоционален пън, а да знае как да вилза и излиза достатъчно бързо от състояния. Много е важна и вътрешната актуална доминанта на човека.

Имала съм си работа с депресвни хора. На края на деня съм енергиен парцал и съответно трябва да знам и умея как да се зареждам, за да мога да съществувам продължително в такава обстановка.

Филип, една пресна история... Двегодишното дете на едни познати почна да се буди вечер и да пищи и плаче с часове. Водиха го на психолог даже. При тях се беше настанила да живее далечна роднина с проблеми в бъбреците и на хемодиализа... Болните, повечето неосъзнато, смучат здравата енергия от околните. Та аз им казах да помолят жената ако може да се изнесе, защото детето плаче вечер заради нея. Просто присъствието ѝ енергийно го изтощаваше. Е като си тръгна, плача спря :)
Но човеците не сме научени да виждаме тези динамики и енергийни взаимовръзки...


Айкроу, да речем, че жените (поне от славянаската раса) се раждат с около 7 активирани чакри, а мъжа само с 4 :) . Интуицията при жените работи доста по-добре, а и емоциите им обикновено са с една крачка преди разума :) . А кое според вас е една от основните съставки на двигателя у човека? Емоциите са магнитите, които ни лашкат в различни посоки, а и привличат каквото са излъчили.

А за хормоните... Да знаете, че никак не ни е лесно на жените! Аз съм се самонаблюдавала как хормоните ми променят настроението, емоциите. Чисто физиологично понякога е толкова силно действието им, че дори и да осъзнаваш какво се случва, трудно го контролираш. А повечето жени не осъзнават. Хормоните променят цялата биохимия в мозъка и волевото контролиране е много трудно! Да не говорим, че дисбаланс в хормоните и невротрансмитерите са в комплект с куп психически заболявания.

Ма са разписах :) ! Млъквам! 1ne

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#36

Мнение от Philip » 06 апр 2019 17:43

Защо жените :)
Отговорът е съвсем простичък.
При тях чувствата са първостепенни.
Всяко чувство има своята енергия.
Те са свикнали с това от мънички и изживяват цялото пространство около себе си първо през чувствата.
Мъничко да са по-напред в развитието им и да осъзнаят, че чувството е и енергията - и са готови врачки, баячки, екстрасенски или както на всеки му е кеф да ги нарича :)

При мъжете преобладава логиката - да види, да пипне, да го усети през телесните усещания.
Затова има толкова по-малко мъже, които могат да се намесват мислено в енергийния свят.
Те просто трябва да са мнооого по-напред в развитието си. Дотолкова, че подтискайки работата на мозъка си да усетят и си взаимодействат със заобикалящото ги чрез емоционалните чувства - енергии.
icrow написа:
06 апр 2019 15:17
Кофти хората ги обвивам в "пашкули" докато са около мене.
Не си го позволявам освен когато е за кратко. Ако е както в случая - да ти живее в къщата и да се налага обвиването да е постоянно - просто ще умре. Не бих го причинил и на противник.

Спиридон,
Както казва и Арахая, отнемането на енергия е процес за някои почти и неосъзнат. Просто от малък неосъзнато се научаваш как да го правиш и то не изисква нищо.
Даването е съвсем друго нещо :)
А това, за което казваш ти, аз му казвам "да промениш реалността". Да. Възможно е и то не е нищо особено, но изисква личен опит и лични знания.
Още повече както за добро не трябва да променяш без изричното искане от насрещния, така и за лошо е същото. И двете носят негатив, когато нямаш изричното искане и съгласие. За съжаление това важи само за хора, които осъзнават какво правят. За неосъзнатите гадости (по-скоро за неосъзнаващите, че гадните помисли към друг разрушават енергията му) - няма негатив.

Не им е лесно на жените, Арахая. Знам прекрасно това. Затова свестните жени трябва да имат до себе си свестен човек :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6545
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#37

Мнение от icrow » 06 апр 2019 22:03

Philip написа:
06 апр 2019 17:43
. Затова свестните жени трябва да имат до себе си свестен човек :)
Добре казано :))

Това с детето не се дължи на енергията на болния. Както и вероятно бабата при Фил. За мен се дължи на съпътстващите да ги наречем същности, които са активни предимно нощно време.
Фил, това съм си го позволявал няколко път върху голями мизерници, които пръскат мизерия наоколо. И това само блокира излъчването.

Арахая, ти уж си нова за оргона и не разбираш, а от време на време пускаш едни професионални размисли... :?

За мен жените са по податливи на външно влияние и за това им се и дава възможност да правят това което се иска от тях.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#38

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 00:11

Philip
icrow
Кофти хората ги обвивам в "пашкули" докато са около мене.
Не си го позволявам освен когато е за кратко. Ако е както в случая - да ти живее в къщата и да се налага обвиването да е постоянно - просто ще умре. Не бих го причинил и на противник.
......
Още повече както за добро не трябва да променяш без изричното искане от насрещния, така и за лошо е същото. И двете носят негатив, когато нямаш изричното искане и съгласие. За съжаление това важи само за хора, които осъзнават какво правят. За неосъзнатите гадости (по-скоро за неосъзнаващите, че гадните помисли към друг разрушават енергията му) - няма негатив.
[/quote]


Туй е много деликатно нещо и съм мислила много върху това как е правилно да процедираме с "отровните хора" така, че хем да защитим себе си и собствената си енергия, защото това е наша лична отговорност, хем да не извършваме непозволена намеса върху енергията на другия, който всъщност ни атакува или смуче. Еднозначен отговор нямам, защото всичко зависи от конкретния случай. Но като цяло съм стигнала до извода- усилване на личната ми енергетика, аура, аз самата се слагам в защитен пашкул, изграден мислено и целево. Но!!! Когато ще имам вземане даване с "отровен" спрямо мен човек (защото за друг човек може и да не е нег., а енергетиките им например да си пасват) правя ментално хармонизиране за конкретния момент на комуникацията ни плюс личните ми настройки за предпазване.

Иначе да- без изричното искане на отсрещната страна дори и доброто, което си мислим, че правим за него, всъщност е намеса и носи негатив и за двете страни в енергиен план. :) :)
icrow написа:
06 апр 2019 22:03

Това с детето не се дължи на енергията на болния. Както и вероятно бабата при Фил. За мен се дължи на съпътстващите да ги наречем същности, които са активни предимно нощно време.
Не мога да повярвам, че ще напиша това в ефир!!! Замина ми дипломата, хахахахах :) Но, Айкроу, тези същности не са активни само вечер, а си вървят честичко в комплект с енергията на хората. От къде мислиш, че се хранят такива същности- от емоциите. Около болните хора е пълно с такива същности, имам лични наблюдения в тази насока. :) Ще го кажа така- средата , в която съществуваме и от която сме част се стреми към баланс, като ЗЗЕ можем да си го представим. И ако ти седиш в автобуса до болен човек и имаш по-висока от неговат енергия, а той има липси, дори и да не усетиш, от теб към него протича енергия. :) Защото всички сме скачени съдове. Друг е въпросът обаче ако някой ни смуче целево или ни хаква редовно с омраза, негативни мисли и т.н.
И в този ред на мисли за случая с детето, е достатъчно жената (дори и неосъзнато)да си мисли -" ах, колко хубаво и жизнено дете, пък аз съм болна и на диализа; колко е хубаво да си малък, да нямаш грижи, светът да е пред теб..." и други в този тон.
icrow написа:
06 апр 2019 22:03
Арахая, ти уж си нова за оргона и не разбираш, а от време на време пускаш едни професионални размисли... :?
Айкроу, благодаря! Далеч съм от "оргонен професионализъм", а и не мисля, че таолкова дълбоко море има научаване или че човешкото същество може да обхване в пълнота всичко... Просто съм разностранна птица! :)

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#39

Мнение от Philip » 07 апр 2019 07:03

Арахая, Worship

Това за баланса, към който се стреми Природата и взаимодействието на енергиите, и според мен е така.
И да. Doh Болните, депресираните и отчаяните хора са супер привлекателен хранителен център за всякакви отрицателни същности. И няма отърваване от тях, докато не се промени нагласата на самия човек.
Отделенията на болниците и чакалните им пък са жив развъдник за такива същности. ...Но няма как без тях :)
За да съществува Земята и всичко по нея, всичко има своята противоположност. И който си мисли, че чрез Любоффф или още нещо може да промени нещата и светът ни да стане едва ли не рай - е много бърка olele Увеличавайки едното, автоматично се увеличава и противоположността му. ...Начинът е баланс, като намериш "работа" и на двата вида енергии и същности :) Е в това съм добър :))

***

Когато усетя, че някой съзнателно излъчва гадост независимо към кой и независимо какво прави или че създава енергийна структура, водеща до гадост - е най-ми е кеф :))
Насочвам лично неговата си излъчена енергийна структура обратно към него, ама щото съм си гад в такива моменти - усилвам я допълнително с енергия двукратно или повече :))
Е голям кеф ми е като видя реакцията и последствията Dance :))
А за тези, които го правят неволно и неосъзнато - така и не съм намерил правилен начин.
Във форума тук е лесно :)) Праскам му забраната и всичко приключва :)
Но в реалността е различно. Понякога не можеш да баннеш такива хора от живота си :))
Наблюдавам Анализирам Променям

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Баланс на енергиите

#40

Мнение от manikaganga » 07 апр 2019 07:25

Когато ми се случи нещо подобно, се вглеждам тихо в себе си, с какво и как съм повикала "случката", какво от мен самата ми е показала ситуацията :) Може би в някаква степен "мнението" ни за човека и придружаващите го структури ги усилва. А ако има подобни структури и в мен, макар и проявени по различен начин, взаимно се усилват и... :) това съм наблюдавана, може и да греша

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”