Баланс на енергиите

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#41

Мнение от icrow » 07 апр 2019 08:51

Маникаганга, съгласен съм с теб!
Фил, да отвръщаш и то усилено, не носили и за теб негативи?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#42

Мнение от Philip » 07 апр 2019 09:53

Точно в тези случаи - не!
Когато е създадено или излъчено неестествено и вреднодействащо енергийно поле, то не е в синхрон с нормално съществуващите полета и от единия, и от другия вид.
Реално връщам на създалия го тази неестествена и невключена в нормалния енергиен обмен енергия.
А това, че усилвам мощността му е за да разбере, че гадостите не са безнаказани.
Не мога да обясня логически точното взаимодействие на енергиите с мен, но крайния резултат в случая е допълнителна положителна енергия за върналия общото поле в нормално състояние :)

***

За съжаление вече се научиха да създават такива полета чрез машини и там нещата стоят доста различно Wonky
Когато е с оператор (като повечето руски) - не е проблем. Когато обаче е без участието на жив човек е лошо. Няма на кого да върнеш излъченото. Може само да го ограничиш. В някаква степен при този случай помагат нашите по-мощни устройства, но далече не коригират цялата гадост.
Наблюдавам Анализирам Променям

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#43

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 11:17

manikaganga написа:
07 апр 2019 07:25
Когато ми се случи нещо подобно, се вглеждам тихо в себе си, с какво и как съм повикала "случката", какво от мен самата ми е показала ситуацията :) Може би в някаква степен "мнението" ни за човека и придружаващите го структури ги усилва. А ако има подобни структури и в мен, макар и проявени по различен начин, взаимно се усилват и... :) това съм наблюдавана, може и да греша
manikaganga( минавам направо на "ти" форма), това, което казваш е така. И аз съм го наблюдавала. И винаги, ама винаги поглеждам първо в себе си какво имам да изправя, защото нито случките, нито хората идват случайно при нас! Но все пак си има " отровни хора", които са просто на такова ниво на осъзнаване. Ще се опитам да го обясня със слънцето. То каква Енергия е! Положителна, отрицателна, неутрална? Обаче някой може да го благославя, да му благодари, да му се възхищава, а друг- да недоволства, да се оплаква, да го кори, че му е топло и го пари... Слънцето какво да поправи в себе си? Та мисълта ми е, че е добре да поглеждаме първо в себе си, ние да сме в баланс, но все пак плуваме в море от различни енергии и носим отговорност да се пазим от тях. Не случайно има една приказка- "ако разбойник отиде да живее дълго време при монаси, ще придобие от тях нещо и е възможно да се поправи, и обратното". Замисляла ли си се, чувствала ли си какво става с енергията ти, когато някой излъчва към теб повече от 14 дни интензивни емоции на омраза, злоба, завист... И ти ако ще и да си най-благата към него, той пак може да си има своите причини да те халосва негативно. Каквото и да изправяш у себе си, тази енергия ще ти влияе. Ето защо е нужно да се предпазваме от такива неща целево.

И другия момент, за който говориш... Да, мнението ни за човека усилва нещата. Ще го обясня така. Човеците на автопилот постоянно сортираме, оценяваме, лепим етикети... този е такъв, онзи онакъв. Хващала съм се например да вървя по улицата, да видя някоя жена, която не ми харесва как се е облякла и да стрелна мисълта- "пфу колко безвкусено и грозно облекло". И какво правя с това? Лепвам негатив на човек, който с нищо не ми е крив :). Той какво да изправя у себе си, когато аз трябва да се науча да съм неутрална и да не пращам такива импулси. :) Иначе е страхотия ако човек може да вижда и усеща всички тези неща енергийно- как се обличаме едни други в проекции и преценки, защото това, както казваш, ни влияе и има взаимно усилване!

Ми уроките как действат? По същия начин? И съм го наблюдавала и изпитала върху гърба си. Ще дам следния пример. Преди време ходих на екскурзия в Египет. А там е добре всяка жена да е облечена в облекло, което да покрива максимално тялото ѝ. В деня, в който трябаше да посетим пирамидите, аз зелена тиква :), заради жегите се бях изтипосала по къс потник с оголен пъп. :) След около час ме почна силно главоболие и почнах да повръщам до припадък! Просто доста мъжки египетски очи се бяха огледали в неприличното ми облекло, за което вината си беше моя. :) И това го усетих тогава енергийно МНОГО СИЛНО! А вероятно и доста мисловна критика от жени съм получила в онзи момент! :)

Та, не можем да контролираме какво пращат другите ( а само какво излъчваме ние) и отговорността да се пазим си е лично наша! На никой не му е приятно да му пляскат физически шамари, боли- нали? Така е и с енергийните- боли! :)
Philip написа:
07 апр 2019 07:03
. ...Начинът е баланс, като намериш "работа" и на двата вида енергии и същности :) Е в това съм добър :))
***
Когато усетя, че някой съзнателно излъчва гадост независимо към кой и независимо какво прави или че създава енергийна структура, водеща до гадост - е най-ми е кеф :))
Насочвам лично неговата си излъчена енергийна структура обратно към него, ама щото съм си гад в такива моменти - усилвам я допълнително с енергия двукратно или повече :))
Е голям кеф ми е като видя реакцията и последствията Dance :))
А за тези, които го правят неволно и неосъзнато - така и не съм намерил правилен начин.
Във форума тук е лесно :)) Праскам му забраната и всичко приключва :)
Но в реалността е различно. Понякога не можеш да баннеш такива хора от живота си :))
Да, прав си- добре е да се научим и да намираме "работа" и на двата вида същности. :) И за препращането на негативите обратно към подателя имаш право, ако човек се замисли как действа всичко на много дълбоко и тънко енергийно ниво, ще разбере защо. :) Но аз не пращам целево, а се ограждам в огледална сфера :) .
И за нег. полета от машини си прав и това си е страхотия!

Все дълбоки и интересни теми, които си имат съвсем логично обяснение в енергиен план... :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#44

Мнение от Спиридон » 07 апр 2019 13:18

Уау, исках само да кажа, че това, че дадено устройство прави само + наоколо не е достатъчно, за да е полезно, а може и да навреди и то без да има заложена гадост в самото него, а дискусията навлезе в много по-дълбоки води. Дадохте сума ти полезна и много важна информация в тази тема (която за мен е една от основните) Worship Worship Worship
Philip написа:
07 апр 2019 09:53
Когато обаче е без участието на жив човек е лошо. Няма на кого да върнеш излъченото. Може само да го ограничиш.

Точно за такива случаи питах дали за ограничаването му (лично, както се разбра е най-мощният начин) е необходимо непрекъснато да отделяш енергия или можеш да впрегнеш външна (не на друг човек, обаче) за целта? А иначе, не съм си и помислял за целта да да правя някому нещо, дори и да спирам вредни полета за него, ако не е поискал.
Животът ме е научил, че човек никога не трябва да оказва непоискана помощ, освен когато непременно трябва да го направи. На мен ми остава само да се науча да разграничавам по-неясните от 2-та случая. :)
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Баланс на енергиите

#45

Мнение от Philip » 07 апр 2019 14:02

:)
Наблюдавам Анализирам Променям

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Баланс на енергиите

#46

Мнение от manikaganga » 07 апр 2019 15:00

Арахая, здравей :) не приемам нещата "лично" или с чувство за собствена значимост, за да давам оценки за нещо. Просто усещам хилядите нива на проявление на живота, породили те ги причини, жЕЛания, мечТИ :) А за Египет... и при мен имаше момент, когато исках да унищожа тялото си, "защото това не бях аз". Уроките, може би ни показват "места с повишено внимание в нас" :)

Арахая

Re: Баланс на енергиите

#47

Мнение от Арахая » 07 апр 2019 16:33

manikaganga написа:
07 апр 2019 15:00
Арахая, здравей :) не приемам нещата "лично" или с чувство за собствена значимост, за да давам оценки за нещо. Просто усещам хилядите нива на проявление на живота, породили те ги причини, жЕЛания, мечТИ :) А за Египет... и при мен имаше момент, когато исках да унищожа тялото си, "защото това не бях аз". Уроките, може би ни показват "места с повишено внимание в нас" :)
Здравей! :)
Разбирам нивата на проявление( спрямо нивото, на което съм в момента и затова не претендирам, че знам/разбирам и мога всичко в пълнота). Виждам причините и следствията( така поне си мисля :) ) , но никога не забравям, че са пречупени през личната ми лупа и може и да не са съвсем меродавни. Все още не съм се преборила с някои нездрави автоматични лични навици. Но работя със себе си. :) Да не говорим, че и работата ми е да сортирам, анализирам, преценявам, за да мога евентуално да помогна...

За уроките си права! Но! Често сме халосани с неща, които не са наши и породени от нас. Дънов казва- " Ако чувствате неразположение, вдигнете двете длани обърнати навън и високо към небето. Свържете се със Висшия свят. Ако неразположението изчезне, значи е от външни сили, ако не изчезне- причината е у вас." :)
Едно малко дете/бебе защо го урочасват? То къде да търси "места с повишено внимание у себе си"? Много малко хора осъзнават това, което си осъзнала и не цапат енергийно другите. Има и такива, които са го осъзнали, но все още не го могат. :)
Спиридон написа:
07 апр 2019 13:18
....
А иначе, не съм си и помислял за целта да правя някому нещо, дори и да спирам вредни полета за него, ако не е поискал.
Животът ме е научил, че човек никога не трябва да оказва непоискана помощ, освен когато непременно трябва да го направи. На мен ми остава само да се науча да разграничавам по-неясните от 2-та случая.
И аз не мога да правя добре разграничение! Ще се радвам, ако някой има опит в различаването и сподели :)

manikaganga
Мнения: 118
Регистриран: 18 ное 2014 17:56

Re: Баланс на енергиите

#48

Мнение от manikaganga » 07 апр 2019 16:42

Може би, децата до седмата година имат в някаква степен "афинитета на родителя си" :)

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Баланс на енергиите

#49

Мнение от Спиридон » 07 апр 2019 17:15

Арахая написа:
07 апр 2019 16:33
И аз не мога да правя добре разграничение! Ще се радвам, ако някой има опит в различаването и сподели :)
Това беше намигване към "Пътеводител на галактическия стопаджия" и това, което остава "сАмо", което всъщност е най-важното и трудното. :)
За съжаление, чуждият опит май е без значение за подобни неща.

И аз мисля, че в общи линии "урочасването" на деца с лоши помисли е заради родителите. Сигурно има и изключения, ама там урочасващият е за "директен отстрел", ако ме питат мене.

Малко ме смущава близостта на "уроки" с "урок".
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Баланс на енергиите

#50

Мнение от icrow » 07 апр 2019 17:16

От зад напред ако съм запомнил всичко :))
Защо децата все белята е около тях и тря ва да ги пазиш, въпреки че са чисти? Ами наследството от поколенията което получават?

Не ми се вярва само злите очи в Египет да са проблема! Миналата година ходиха едни приятели там и момичето като гледах снимките хич не се беше съобразило, но не каза да му е било лошо или нещо такова! Да не забравяме, че там е древно високо енергийно място, на което хора чувствителни на енергия биха могли да имат проблеми. Като сложим и това че съвеста те е сръчкала, че си разголена съвсем може да е отворила вратите ти.

Ако оставяхме всеки да си прави каквото иска представяте ли си какво щеше да е? Тоест трбва да има " полиция" малко да държи нещата в норма. Друг е въпроса кой знае наистина какво е добро!?!
Ами да погледнем нещата които правим! Нима един храмонизатор влияе само на нас? Дали така не се месим на много хора в енергията без те да са го поискали?
Според мен има висша сила която допуска подобни намеси и казва един вид това може това не! Иначе отдавна да ни няма :? И те така те :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Енергиен баланс и начин на ползване на оргонни у-ва”