Нов стар добър евтин автомобил

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#11

Мнение от Philip » 04 апр 2015 12:56

Тъй като преди време съм работил доста години в качествени сервизи и си имам оттам мнение за колите :)) Карал съм и почти всякакви (не мои :)) ) Та като сложа на моя си кантар и според моя опит двигатели, ламарини, резервни части, разходи за данъци, консумативи, гориво и какво ли не още, си ги подреждам така:
Хонда
Мазда
Волво
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#12

Мнение от icrow » 04 апр 2015 13:00

Компресия мери ли? Товa спред мен сa дaтчици или кaбелите до тях. Мaслото рaзяждa изолaциятa мa кaбелите. Щом е толковa простa системaтa евентуaлно можеш дa провериш кaбелите или дa дръпнеш нови зa дaтчиците. Вaкумa гледaн ли е? Не стaбилнa рaботa нa прaзен ход?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#13

Мнение от Philip » 04 апр 2015 13:19

На празен ход е прекрасна. Ама само на празен. Започна ли да променям режима - и всичко умира.
Вакуумите съм ги проверявал. Но на някой от десетките вакуумно-електрически клапани може и да му е скъсана мембраната, което ми е изключено да го установя по простата причина, че няма схема на тази система никъде из нета.
Последно преди три дни шунтирах куп неща от нея (които са ми ясни какво правят). Вакуума ми се вдигна (спирачката стана доста по мека), но разлика във вървежа няма.

...Аз трудно се отказвам, но в случая стигнах до отказ заради пари, които влагам в нея. От този прословут ремонт за който разказах, вече глътна над 1600 лв.
Просто ми е изключено да продължавам. Междувременно ми се прецака и контактния ключ (доставка - срещу 475лв), та си направих и бутон за паленето, прецака ми се моторчето на чистачките - смених го, кабели, свещи и какво ли още не.
Просто - стига му толкова на Ниси. Помогнаха му да си доизпее песента за мое съжаление.

А без кола на която да разчитам - съм вързан.
Дори и на работа не можем да идем :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#14

Мнение от icrow » 04 апр 2015 13:41

Дам, а можеше тези 1600лв да са към сумата за нова кола. Още един пример за минаването по евтино. За съжаление няма как да реагираме по друг начин, като белите хора на запад.

Иначе като изключим Z3** и GTR Нисан е последната японска марка, която бих си взел. :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#15

Мнение от Philip » 04 апр 2015 13:49

Е - ако някой ме подгони да ми подарява Нисан - не бих отказал една Навара :))

А иначе си прав. Точно това си говорихме с Ренката. Заради тъпия недостиг на пари правим всичко по два пъти в къщата, двора, а и за всичко друго. Единия път - евтино - само и само да може да ни върши работа. ...И по-късно във времето още веднъж - както трябва и искаме 1ke
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
zhivko83
Мнения: 126
Регистриран: 18 ное 2014 16:51

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#16

Мнение от zhivko83 » 04 апр 2015 20:27

Здравей, Филипе! Hola
Ако се проточи покупката, хвърляй по един поглед и във форума на Хонда- http://forums.hondabg.com/index.php?showforum=30
Понякога излизат интересни оферти от СИ България.
Успех!
sunny

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#17

Мнение от Philip » 04 апр 2015 20:39

Благодаря ти.
За съжаление трябва да взема кола едва ли не вчера.
Просто всеки момент очаквам двигателят да откаже тотално.
Наблюдавам Анализирам Променям

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#18

Мнение от sheki » 10 апр 2015 00:47

Някой ти е урочасал колицата :) успех с новата кола , а тез твоите майстори заслужават ... не знам как да се изразя :)

Bob

Re: Нов стар добър евтин автомобил

#19

Мнение от Bob » 10 апр 2015 10:14

Hush Аз затова те питах, кога са ти се появили проблемите с колата, защото и мен ме наведе точно на тази мисъл, а и теорията ми се потвърди.

Отговори

Върни се в “Автомобили”