Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#1

Мнение от icrow » 28 фев 2016 22:30

Тема в която можем да препоръчваме къде да не ходим: майстори, магазини за авточасти, бензиностанции и всичко свързано с колите.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#2

Мнение от icrow » 28 фев 2016 22:41

Аз си знам да не зареждам в Еко бензиностанции, ама ми свърши газта оня ден и викам айде да им дам пак шанс. Зареждам аз 10 лв както обикновено и поглеждам бутилката доста по малко според стрелката. Викам си има лек наклон на бензиностанцията ще изчакам да свърши и тогава ще си правя заключения. Е одеве свръши на 86км zile 1ya 1ya 1ya с толкова газ трябва да мина поне 120км! 1ya 1ya 1ya За 10-15 минути беше работела колата на празен ход, ама колко да е изгорила. Поне вървежа беше що годе добре. Ако имах достатъчно пари за пдобни експерименти бих си заредил бутилката догоре да видим колко ще поеме. :)) Следващия път ако пак ми свърши така газтта и има само Еко ще заредя 2лв. Като ме питат ще кажа, че да стигна до някоя друга бензиностанция :)) Ама пък дали ще ми стигнат 2лв :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#3

Мнение от Спиридон » 28 фев 2016 23:26

Не знам дали не се повтарям, но видя ли Еко и минавам в най-лява лента, да не прихвана нещо от изпаренията. 3 пъти съм наливал дизел от 3 различни техни бензиностанции и 3-те пъти беше много зле, ама първия път не разбрах, че е от тях, защото ме метнаха на диагностика, че са заминали едни клапани по помпата.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#4

Мнение от icrow » 28 фев 2016 23:55

Да и аз от различни бензиностанции на Еко съм зареждал и винаги по малко км минавам. Сега поне газта като мощност беше добре. Предишните пъти и като мощност беше зле. Само не мога да разбера как толкова много хора зареждат. Може би с наливните горива не правят чак такива магарии. И най нагло ми тръбят колко коректни били как гарантирали количеството и тн. olele
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#5

Мнение от icrow » 09 апр 2017 21:23

Оня ден заредих до горе бутилката и като имаше вътре някакво количество побра 40л колкото и е пълния обем. Викам си сигурно е имало по малко от колкото си мислия. Заговорих се с бензинджията и вика вчера идваха да я проверяват и всичко било ок. Минах 32км и дойдох пак да дозаредя, че щях да пътувам и влезе почти 9л Wonky което излиза разход от 28/100 Dash Wonky zile Пита ме пак тоя човек колкото трябва ли е и аз му викам еми за 32км 9л изобщо не е добре :)) Тръгнах на път с пълна бутилка. Отиване връщане общо 410км, като по Хемус си продължават ремонтите на най върлия наклон и на връщане се катерих 40мин в задръстване тръгни спри. Изгоря ми около 20л което е 4 и нещо 5/100, което показва, че въпреки вече сериозно износения мотор все още си гори добре мотора. :) Бензиностанцията е Лукойл на Младост до бизнес парка. Имам карта за там и имам отстъпка за някакви стотинки, ама явно направо се оливат с избиването. :)) Колонката не беше същата от зареждането догоре, но явно цялата бензиностанция е така. Те проверявали :)) Вярно е, че се зарежда с високо налягане и евентуално може да набута малко повече, ама 9л си е почти 1/4 от целия обем Wonky
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#6

Мнение от skeleta » 10 апр 2017 16:07

Тяхния софтуер позволява манипулации. Като дойде проверка си връщат нормалните стойности и после пак. Затова не могат да ги хванат. По големия проблем обаче е с качеството, понеже никой не го проверява. Аз имах подобен проблем на петрол-а на асеновградско в Пловдив. На 20л. бутилка ми вкарват 21.5л, като сработва клапана и реално в бутилката няма повече от 17,5л. И макар че тая бензиностанция ми е най удобна, съм принуден да търча по други. За сега съм най доволен от ромпетрол до новия практикер. Хем е с 5ст. по евтина, хем колата върви добре.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#7

Мнение от icrow » 10 апр 2017 19:44

За рома съм чувал, че си карат от Румъния горивата. Само един път съм зареждал там. Не беше кой знае какво. Най зле са еко Down
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

mascara
Мнения: 142
Регистриран: 25 авг 2016 19:00
Местоположение: София

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#8

Мнение от mascara » 10 апр 2017 21:04

На 20 декември миналата година в очакване на голямото застудяване заредих прехваленият авио дизел - 80л. на еко до София ленд.
Беше ок докато температурите не спаднаха драстично -15 ⁰ C Wonky и ....... изненада автомобилът ми угасна в движение zile с 70 км/ч в средната лента на булевард България! Размразяване на горивна система на дизел зимата е почти невъзможно. 1ya
Сега заредих подобно количество на Марешки за близо 50лв. по-малко, доволен съм от разхода и двигателя работи добре!
Засега. Hush

micronezia
Мнения: 33
Регистриран: 24 юли 2017 15:55
Местоположение: sofia

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#9

Мнение от micronezia » 30 юли 2017 22:54

ще ви кажа една тайна почти всички бензиностанции и вериги зареждат от лукоил каквото им сипат това е и те след това разреждат за да избият или си играят с колонките за повече печалба един близък работеше в агенцията по измерване и стандартизация (не се сещам точно името) преди време когато доиде на власт краля слънце беше наредил да направят ревизия на цялата държава (като взе властта първия път)и им беше наредил да вземат проби от всички бензиностанции и акцизни складове накрая обобщението е било че в бг няма гориво което да отговаря на стандартите и този доклад отишъл при краля слънце познайте какво стана? казах му да го пусне в мрежата но той ми каза че това нещо го знаят само няколко човека и ще го приключат заедно със семейството му след това следях новините дълго време и познайте кой се договори с монопола и колко забогатя Wub

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Къде да не ходим/Бензиностанции, авточасти, майстори и тн

#10

Мнение от Philip » 31 юли 2017 06:10

Е дай доклада де, като имаш достъп :))
А ако съм сериозен - напоследък нещата с газта съвсем улетяха.
От два месеца съм с нова кола и не мога да я засека :))
Дава ми разход от 10 до 17 на сто :)) (пълня винаги докрай и съм минал над 3 000 км)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Автомобили”