Астрофотография

Наши лични снимки, които ни харесват и впечатляват
Отговори
Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Природни явления.

#31

Мнение от hyparh » 02 апр 2017 07:56

Хубава Луна Up!
На мен ми се струва виолетовата точка по линията на терминатора да е горещ пиксел.

Фил, действително и там има подобни, които изглежда са съставени от материал, намиращ се по-високо в атмосферата (който обикновено се пада оранжев/кафеникав). Какво ли ще е човек да живее в космически кораб, зависнал в горните атмосферни слоеве на Юпитер... нонстоп ураганни ветрове, светкавици и вихрушки, на които и най-закоравелите стормчейсъри биха завидели :)

Вчера и днес тук небето е изключително бистро от хоризонт до хоризонт и с ниска влажност - все едно сме в някоя полупустинна аризонска местност :) Сега и изгрева беше много ярък още с показването на Слънцето. В такива условия най-добре се наблюдава и заснема нощното небе. Трябва да се възползваме довечера (аз до късно едва ли ще стоя, че на другия ден вероятно ще ми се наложи да ставам рано), че от утре вечер започва разваляне.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Природни явления.

#32

Мнение от Спиридон » 02 апр 2017 11:06

Сбъркал съм, ама здраво на видеото. Съжалявам много, че съм подвел. 1ke 1ke 1ke
Видях това "нещо" да примигва здраво и снимах бързо, че нямаше много време преди да се скрие, а и ми оставаше още малко свободно време, исках да го кача тук и хич и не проверих в някоя звездна карта. 1ke 1ke Не беше в този сектор, който е показал Филип в поста си. Сега се сещам, че и преди съм виждал на карта Сириус недалеч от Орион, ама след дъжд качулка. shy1
Сега като гледам, май е бил Марс.

За светещият пиксел на Луната hyparh е прав, че е горещ пиксел в матрицата. 1ty
И на видеото има един такъв. Досега не бях го забелязвал, ама проверих и го има на всички останали в картата снимки. Коригирах го, ама вече заснетото трябва да се оправя ръчно.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Природни явления.

#33

Мнение от Philip » 03 апр 2017 06:17

Моля за още извинения!!! :))
Нищо не си объркал при снимането на клипа.
Снимал си около 21 часа предполагам, когато и луната. По това време той е най-ярата звезда. Марс по това време вече ти е бил почти скрит зад хоризонта на запад.
1. Няма нищо друго на небето, което да мига така!
2. Колкото и да си майстор на снимките, не можеш да снимаш нещо друго, което да мига!
3. Изгледах пак видеото. Сириус е! Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Природни явления.

#34

Мнение от Спиридон » 03 апр 2017 09:35

Ами, дано да е бил Сириус. confus
Клипа го снимах в 21:30. Луната беше на запад, Орион недалече вляво от нея, а това мигащото беше на изток, може би 30-40 градуса вдясно от Голямата меца и на около 30-тина градуса над хоризонта.
Нямаше нищо друго на небето, което да мига така с различни цветове, освен един самолет :). Даже по-големият синковец го помисли и това за самолет в първия момент.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Природни явления.

#35

Мнение от Philip » 03 апр 2017 12:41

Довечера ще гледам какво е натам :)
Сириус като се стъмни се вижда на юг и върви на запад.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Разни линкове

#36

Мнение от Спиридон » 28 юли 2018 19:18

С техниката и най-вече познанията, с които разполагах вчера Dash , само това успях да докарам.
IMGP6188.png

Хипарх, ти успя ли да снимаш?

Отгоре на всичкото, когато беше затъмнението, повечето време луната беше зад облаци, които вървяха от изток на запад. Точно когато свършиха и луната се показа за малко, тръгнаха наобратно и я скриха съвсем. zile
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Разни линкове

#37

Мнение от Philip » 28 юли 2018 21:35

Много добра снимка, а пък се радвам, че не е по време на затъмнението :))
Радвам се и че малко хора са го видели у нас Dance Dance1
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Други - Разни линкове

#38

Мнение от Спиридон » 28 юли 2018 22:36

Извинявай, ама и двете не ги разбрах.
Защо снимката да не е по време на затъмнението и защо да е добре, че малко хора са го видели :?
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Други - Разни линкове

#39

Мнение от hyparh » 29 юли 2018 00:28

Екстра е снимката :)
От езотерична гледна точка попаднах на инфо, че никак не били хубаво да се гледа затъмнението, понеже имало "лоши енергии". Даже препоръчват стоене на закрито.
Е, ние с колегата цяла нощ си му се наслаждавахме и снимахме с кеф :) Дреме ми какво излъчва, аз се чувствах супер, само дето накрая ми се доспа, но предвид часа е разбираемо :)) После направих и хубава фотосесия на опозицията на Марс, въобще нощта беше много ползотворна.

Снимки вероятно ще кача утре следобед по някое време, като се поосвободя.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Други - Разни линкове

#40

Мнение от Philip » 29 юли 2018 06:47

Прощавай :))
Вярно, че може да се чете и по различен начин написаното от мен :))
Ще трябва да го напиша по-надълго :)
Снимката е направо прекрасна! Нямам и идея как и с какво си я хванал така добре Луната.
***
Естествено, че е от снощи. Не би ми минало по никакъв начин през главата, че е от друго време. Най-малкото - защото съм абсолютно сигурен, че на тебе не би ти минало през главата да направиш и напишеш нещо, което не е истина! - Та: "а пък се радвам, че не е по време на затъмнението " - не е по времето на преминаването на сянката на Земята върху Луната. (когато е в сянката)
***
"Радвам се и че малко хора са го видели у нас"
Това затъмнение го натовариха с писанията си с огромен негативизъм. Българите сме нация любопитна, но и доверчива. Когато от пет места прочетеш едно и също нещо, но с различни думи - загнездва се в главата.
Специално тази нощ пък принципно е натоварена от време оно, че е време за гадни ритуали с жертвоприношения и придобиване на власт (разни общества ги правят и днис) над мозъци, които са в в резонанс с гадория заради мислите си (очакванията, вкарани от прочетено тук и там). Та - това относно радостта ми - малко мозъци от Бг са били на резонанс и в очакване и чудене какво лошо ще се случи през това време и нататък.
***
Е това написах в миналия пост :)) Hola sunny
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Красиви и интересни снимки”