"Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

Температура и ННО накуп
Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#121

Мнение от icrow » 04 дек 2015 08:42

Интересно. пишеше за содатра при нагряване, но не пишеше, че се получава нещо опано :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#122

Мнение от SPYRO » 04 дек 2015 08:47

Иаз стигнах до този извод но нека се пробва тестьт не е сложен ,сигурността е на пьрво място

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#123

Мнение от icrow » 05 дек 2015 18:00

Не върви добре с котлето да се плзва водата вътре. Явно иска повече темп за по устойчив процес. Така пак се получават изкри, ама примигват стабилно лампите а са от енергоспестяващите. :)) Явно ще се връщам към варианта за съд който да се потапая в водата на котела и в него да става процеса. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#124

Мнение от icrow » 07 дек 2015 19:31

Фил, ти прaви ли някaкви опити?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#125

Мнение от Philip » 08 дек 2015 06:35

Правих.
По рязане и прибиране на дърва - нашите и на дядото и бабата Wonky
Бях се озъбил тотал :))

Вчера обаче ми дойде топлообменничето :)
Остава да измисля и събера автоматичното поддържане на ниво.
...Чакат ме и куп поръчани тръби, до които не мога да стигна да ги правя вече от няколко седмици заради работи по нашата къща и двор и къщата на дядото, че на него пък един коч му почупи две ребра, и действам и там Wonky
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#126

Мнение от Philip » 08 дек 2015 07:29

Айкроу, ако те тормози дали има вредни излъчвания с електрод от неръждавейка - няма идея да има, но ще пробвам все пак.

***

Нужна ли е според теб допълнителна помпа за завъртането на водата в отделна система или се завърта сама от топлината?

***

Ако не се пали лесно при отнемането на топлина - увеличи концентрацията на содата.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#127

Мнение от icrow » 08 дек 2015 07:48

Увеличих, но се отаява като не се ползва или се изменя нз. Ямам за сега притеснения относно излъчването. Не съм сигурен какво точно си нмисли да правиш, но температуата е виоко и има голямо отделяне на пара. Пак се загрява и надолу, но ако има начин да е джурка горния топъл слой с долния студен ще е по добре. :)

Тия кочове много лоши Dash Дано се оправи дядото по бързо. Можеш да му приложиш от наще неща. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#128

Мнение от Philip » 08 дек 2015 07:58

Ще ми се, ама той относно тях е голям дървеняк откъм приемането им, та засега действам по моите си методи с директно въздействие без той да разбира :))

***

Реакторче от водосъдържател на релакс; топлообменник от газов бойлер вода/вода, включено към реакторчето и водната система на отоплението; система за поддържане на нивото.

Имаш ли наблюдение как влияе по-близкото и по-далечното едно от друго разположеие на електродите върху създаваната температура?
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#129

Мнение от Спиридон » 08 дек 2015 09:52

Съжалявам, че не можех да отговоря по-рано shy1 , но беше лудница при мен и последните дни почти не съм спал.

Филипе,
В техническите данни, които си дал пише, че мери над 30 kV. Преди, като беше споменавал за уреда, аз бях търсил данните му и пишеше над 100 kV. Впечатли ме, защото е доста висока граница. Сега обаче не успявам да намеря къде си споменавал преди за уреда, да не би аз да съм търсил грешно името. А пък други модели не видях, т.е. има ама се рзличават само по екстрите, не и по измерването.
Предполам, че съм открил някакви други данни, а сайтът на производителя е най-точен. Или пък са пуснали нова модификация с нови параметри, а аз съм попаднал на нещо старо. confus

Това не отменя проверката дали се получава нещо опасно, но ако има нещо под 30 kV, то ще може да се блокира лесно със стоманена ламарина или (още по-добре) тънко оловно фолио.
Оловни листове могат да се вземат от Метал М (по принцип сайтът им е http://www.metal-m.bg/, не се отваря в момента, но излизат контакти при търсене).
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#130

Мнение от Philip » 08 дек 2015 10:47

Ок :)

А аз гледам, че съм направил грешка в описанието от предишния ми пост.
Philip написа:Реакторче от водосъдържател на релакс; топлообменник от газов бойлер вода/вода, включено към реакторчето и водната система на отоплението; система за поддържане на нивото.
Не е топлообменник от газов бойлер, а топлообменник от бойлер в система за газово отопление.
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Студен ядрен синтез”