"Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

Температура и ННО накуп
Отговори
Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#101

Мнение от Philip » 03 дек 2015 07:14

Току що направих опитите Dance :)
Ще кача снимки през деня, за да мога да сега да си свърша и нещо друго :))

За уреда за радиация.
Спиридон, знам, че това ти е част от специалността, но би ли погледнал пак какви енергии отчита този уред.
Ето я страницата му: http://www.gamma-scout.com/
Принципно той няма изключване и работи постоянно.
В момента е включен на трите вида лъчения и показанията му в дните са от 0,050 до 0, 180 микро сиверта облъчване за час. Все не ми се ще да вярвам, че германците са направили уред, който не отчита част от вредната за човека радиация, след като е предназначен именно за това :?

За опитите Dance

Айкроу, не знам кой ти спуска тези идеи :) , но както винаги си уцелил в десятката :) hola2
В случая - със содата бикарбонат като електролит :))

Описвам опитите.
1
Дестилирана вода, сода бикарбонат, 230 мрежово.

- Ниска концентрация на сода във водата; Трудно запалване на искренето; Уредът даде повишаване на фона на излъчване до 238 микро сиверта за час.
- Висока концентрация на сода; Лесно запалване на искрата; Уредът не показва повишаване на радиационния фон.

2
Дестилирана вода, калиев карбонат, 230 мрежово.

- Ниска концентрация на калиевия карбонат; Трудно запалване на искра; Няма повишаване на радиацията.
- Висока концентрация; Лесно запалване; Няма повишаване на радиацията.

Сравнение на двата варианта

При използването на сода температурата се покачва много по-бързо без силно образуване на пяна над водата.
При използване на калиев карбонат - по-бавно покачване на температурата и силно кипене с отделяне на пяна над водата.

За загряване - много по-добър е варианта със сода бикарбонат и при достатъчна концентрация за лесно запалване на искрата няма повишаване на радиационния фон :)

Снимките от опитите - както обещах - по-късно през деня :)

sunny Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#102

Мнение от Philip » 03 дек 2015 07:34

Това е страницата с техническите параметри на уреда:
http://www.gamma-scout.com/EN/Technische-Daten.php

Забравих да кажа, че електродите ми са волфрамови и че при използването на сода като електролит има разкошно подредено изстрелване на кавитационни мехурчета от електрода, на който се образува светенето.

Айкроу,
Предполагам, че и там, където съм писал за висока концентрация на содата съм с по-ниска от твоята, защото светенето беше по-слабо, а не чисто синкаво като твоето.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#103

Мнение от icrow » 03 дек 2015 08:44

До тук добре :)) 1ty Dance Dance1 Ами незнмам каква еконентрацията ама слагх докато тръгне а то тръгва след известно загряване на водта, съответно първо в горния слой а след това и надолу. Ползвам неръждавейка от барабан на пералня вероятно перла. Били имало значение за радяцията материала на електродите? Знам че ставам нагъл, ама дли може да пробваш ако имаш неръждавейка shy1 Предполагам не си сравнил консумациятра с двата електролита?
Сега и ако Спиридон потвърди ше е прекрасно, както за мен, така и за мнигото хора пробвали експеримента. :))


ПП
По синкавото може да е заради електродите а може и да е заради силния оргон по жиците на инсталацията
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#104

Мнение от icrow » 03 дек 2015 08:50

А светкавиците от тесла трафа нямат ли силно излъчване на радияция :?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#105

Мнение от Philip » 03 дек 2015 09:36

ured.jpg
postanovka predi pusk soda.jpg
kaliev karbonat silna koncentraciya.jpg
soda silna koncentraciya.jpg
Видимото светене беше много по-силно от това, което се вижда на снимката.
Не гледайте изправителя на една от снимките - не съм го ползвал :)) Просто го свалих от системата от предишните ми опити, които са по-назад в тази тема :)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#106

Мнение от Philip » 03 дек 2015 09:43

Показанието 188 на уреда при снимката със содата беше моментно само при запалването в началото. След това падна на около 130.
icrow написа:Ами не знам каква е концентрацията ама слагах докато тръгне а то тръгва след известно загряване на водта,
Странно. При мен се запалваше още при потапянето на втория електрод :?

Ще пробвам и с електроди от неръждавейка, а и ще пробвам в загряващото съдче от "юнга", защото при него входове и изходи за вода са си готови и трябва само да заменя нагревателя с електроди (ама трябва първо да намеря къде се въргаля :)) )
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#107

Мнение от icrow » 03 дек 2015 10:50

Aз поне от телефонa не могa дa видя нa дисплея кaкво покaзвa. И от буркaнa не виждaм светене. Може би без светкaвицa ще стaне по добре. И все пaк дa обобщим. Имa леко покaчвaне кaто рaботи? В нормите ли сa покaзaниятa и имa ли някaквa опaсност?

Може ли стъклото дa е екрaнирaло чaст от рaдиaциятя и нa открито дa имa повече излъчвaне?
Тези опити в мaзето с HV тaм дaли ще имa проблеми?
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#108

Мнение от Philip » 03 дек 2015 11:44

Правих снимките преди да се съмне и освен светкавицата бях включил и всички околни лампи. Затова не се вижда светенето на снимките каквото беше :))
Според този уред - няма покачване на радиацията по-високо от нормалните дневни колебания, които се считат за безопасни. При по-високата концентрация на содата - нямаше и повишаване. При опитите си Мизуно Охмори също са мерили (със същия уред :) ) и също пишат, че няма излъчвания.
Аз не виждам проблем от страна на йонизиращи излъчвания. - Обобщено :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#109

Мнение от icrow » 03 дек 2015 11:48

Екстрa знaчи почвaм Dance1 Спиридоне, aко можеш виж и ти с почувствителните уреди. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: "Студен ядрен синтез" Mizuno-Ohmori

#110

Мнение от icrow » 03 дек 2015 15:28

Пробвах с кенче в което да става процеса и да се нагрява и да предава топлината на вода около него, но не се получава добре. И нормално. Остава да направя цялата вода в котела електролит. А електрода евентуално да е на някаква плувка. Така няма да ме притеснява нивото толкова. Върти ми се в главата и вариант съд потопен в водата в него става реакцията и понеже се отделя много пара тя да се олавя и да минава през тръба, която също е потопена в водата и така да отдава темп и вече кондензирала пак да се връща като течност в съда. Макар че става доста сложно. Другото е както електрода е на плувка над него да има купол който да пречи да се изпарява водата и в крайна сметка пак да кондензира. Идеи? :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Отговори

Върни се в “Студен ядрен синтез”