Кеше плазма генератор - репликация

Температура и ННО накуп
Отговори
Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#41

Мнение от Bob » 07 ное 2015 21:11

Ако се върже така ще има вече пушеци. 1mag
Той Кеше да не би да си прави катми в колата shy1
Или иска да запали на всички неверници колите zile
Последна промяна от Bob на 07 ное 2015 21:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#42

Мнение от hyparh » 07 ное 2015 21:16

:)) Кеша е помислил за всичко, но явно откъде фойерверки :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#43

Мнение от Bob » 07 ное 2015 21:33

Ясно. Сега се светнах. 1ke
Кеша иска да се прецакат на хората и колите и инсталациите в жилищата. Witchy
Инстлаците ще се окислят и ще стоим на тъмно, а колите ще ги взриви и няма да замйрсяват околнана среда. 1ya
Тоя е голям еколог. Worship

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#44

Мнение от Спиридон » 08 ное 2015 06:59

Благодаря, Хипарх! 1ty
Има някаква логика да праща полето към въздуха и отзад, която се вързва с това, дето мисля да правя, ама много сложно го дава К(а)еше. А и що пък да е на ключалката (някаква аналогия с ключа към нещата :) сигурно), що пък да не е на друг болт на задния капак? Трябва да го питам дава ли гаранция, че няма да се прецака, ако е ел. ключалката. :))
Все си мисля, че може и да е по-просто, напр. оргонизатор към спирала за излъчвател.
А и това с покритието ми изглежда като опит за някакъв заместител на посребряване, поцинковане или позлатяване (не че ефектът от тях е един и същ, просто не го знам какво цели).
А някъде въобще споменава ли за посока на навиване на "луканките" (сори, ама точно на окачени луканки ми приличат :)) ) или кой гледал - гледал?

Боб,
Айде па ти сега - Кеше бил ползвал тиксо в началото. Ще ползва, разбира се, така започват всички велики хора, ама после се развиват и повече не навиват телове и не ползват тиксо. То е за низшите духом като нас.

Опа, и двамата сте писали.
Леле, хич и не погледнах, че практически дава на късо акумулатора калпазанина ниеден. 1ke 1ke 1ke
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#45

Мнение от Bob » 08 ное 2015 07:45

Опа, грешка. Кашето не е отбелязал кондензатора на първата схема. :))
Ето реалната схема на връзване към колата.
Stacker-car wiring.png

Bob

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#46

Мнение от Bob » 08 ное 2015 08:15

Hyparh,
Аз може да се бъзикам, ама ще пробвам и аз да направя един модул и да го пробвам на колата. :))
Единствено за в момента не мога да си представя как да направя този GANS и да го изсуша. Иначе и плазмените кондензатори ще ги измайсторя.
А представяш ли си да даде 75% икономия и да ударим шапките в земята? :))

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#47

Мнение от skeleta » 08 ное 2015 10:32

( Free Energy) Homemade Solar Cells.pdf
От 7 страница нататък е обяснено как да си направим медна соларна клетка. На английски е за съжаление и превода си го правих едно време на гугъл преводача, така че може и да се бъркам нещо. Но в общи линии мед и меден окис представлява клетката. Само че не знам колко и е КПД-то.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4318
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#48

Мнение от hyparh » 08 ное 2015 13:14

Мерси, Скелет! Добавя се към колекцията :)
Bob написа:Hyparh,
Аз може да се бъзикам, ама ще пробвам и аз да направя един модул и да го пробвам на колата. :))
То и аз така :)) Забавно е с джунджуриите на Кеше :D Ако направи 75% икономия, ще забравя какво е това маршрутка :))

Снощи врътнах две вътрешни луканки, днес може да направя и външните - за втория етаж на конструкцията. С портативната дрелка навиването става лесно и бързо, стига човек да има подходящите метални пръчки, върху които да навива. Ползвам 7мм. пирон (с отрязана глава и връх, да стане като пръчка) и 11мм. стоманен заострен инструмент за биене на центрове. Всички намотки трябва да са лявовъртящи. Гледам как някои в Тубата ги бъркат като са направили дясновъртящи, но си мислят, че са леви като гледат посоката на навиване по дължината на намотката при отдалечаващ се проводник :)) Кеше казва, че диаметъра няма голямо значение, просто те са провеждали тестовете с 2 квадрата проводник. Моя е 2,5. Би трябвало по-дебел да е по-добре, защото имаме по-голяма работна повърхност.
Аз допирам проводника и пръчката един до друг и ги захващам в дрелката. Нагласям я на правилната посока на въртене и с лек опън придържам проводника, за да се навие притегнато. Моите пръчки не са достатъчно дълги и се налага донавиване на ръка.
Тези дни ми се отваря път за 4-5 дни, та ще продължа по-нататък с майсторенето.

Боб, ето един метод за получаване на CuO ганс:

И още един, без нужда от електричество, а със сода каустик:
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5598
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#49

Мнение от Philip » 08 ное 2015 14:53

Наблюдавам Анализирам Променям

skeleta
Мнения: 94
Регистриран: 18 ное 2014 13:40

Re: Кеше плазма генератор - репликация

#50

Мнение от skeleta » 08 ное 2015 15:42

Аз го колкото разбрах медния окис трябва да си се получи върху медта. Сиреч да имат пълен контакт. Пише че след оксидацията трябва да се внимава да не се отлюпи. Така с наръсен отгоре не знам дали ще стане

Отговори

Върни се в “Студен ядрен синтез”