Интересни устройства - Ротовертер

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Интересни устройства - Ротовертер

#1

Мнение от Philip » 09 яну 2015 06:49

Как от електромотор става супер генератор Hola :) трифазен при това.
И ...ротовертер.
Просто и лесно. ...Само да има човек време да се занимава :))
Айкроу, това ще помогне на твоя човек да си направи генератор. За другото - явно го е направил :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер

#2

Мнение от icrow » 09 яну 2015 09:28

Той го е направил, като резонанс и КПД. Обаче понеже е вече възрастен човека и работи по малко. И другото е че е перфекционист и обича да изпипва нещата, което увеличава доста времето за производство. На финалната права е. Обаче в този студ почти не работи в гаража си. Има вариант с два електромотора и с електромотор въртящ магнитен генератор. Далаверата обаче е в маховика 1aha

Вече не смея да обещавам кога, но като е готов ще направим видео с обяснения за всичко. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#3

Мнение от Philip » 16 яну 2015 10:45

Напредвам с ученето :))
Смятам, че схванах същността и какво е нужно. Остава още учене Book и експерименти Witchy :))
Лошото е, че пътьом ми попадна и Капанадзе и сега мозъка ми джурка и двете неща без да мога да му се противопоставя :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#4

Мнение от Philip » 05 фев 2015 07:51

След като осъществя все пак опита с развъртане на меден диск и ако се получи наистина саморазвъртане - направо си крещи да бъде използван принципа за въртене на генератор. - На един ремък - пусков двигател, генератор и маховик - мед. При достигане обороти на саморазвъртане му трябва да бъде възпиран. Именно това ще е и ролята на генератора.
Шаубергер изрично подчертава, че в никакъв случай не трябва да се допуска развъртане над 12000 оборота за системите, които прави той. Над тези обороти се получава излитане или разрушаване на системата. В обясненията му е подчертано именно това - всяка система, направена да ползва природните принципи (той използва думата "имплозионна") след достигане на определени обороти се нуждае от възпиране на самоволно увеличаване на оборотите. Именно това е и начина на използване на Енергията на природата :)
Колкото е по-голяма развъртяната маса - толкова при по-малки обороти тя постига саморазвъртането (естествено трябва да е от алуминий, мед, сребро, злато или платина)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#5

Мнение от icrow » 05 фев 2015 10:43

С тия обороти не знaм кaк ще се нaпрaви нещо дълго рaботещо и мaдежно. Визирaм лaгерите.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#6

Мнение от Philip » 05 фев 2015 11:06

Чакай, че взех да се замислям 12 000 ли бяха или 1200
Сега не ми се търси, да не губя време.
Оборотите зависят от масата, така че това е променлива величина.
А за лагери - няма никакъв проблем - има всякакви :) Такива обороти не са проблемни. Поне с такива неща работя всеки ден и съм в час :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#7

Мнение от icrow » 05 фев 2015 11:43

Може. Aмa някaк си тaкивa обороти дa рaботи нонстоп зa години Qb Другия проблем ще е бaлaнсирaнето нa тaкивa обороти. Особено щом стaвa въпрос зa мaховик. Aз си пaдaм по бaвнооборотните изделия :) Кaто иключим хондите sunny Dance
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#8

Мнение от Philip » 15 фев 2015 09:09

Тъй като все губя ценни видеа за най-различни неща, реших да събирам примерно тези за ротовертерите тук 1ke


...И ...не мога да намеря линка към ротовертера на румънеца 1ke shy1
Много моля някой ако знае къде е да го пусне тук Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#9

Мнение от icrow » 15 фев 2015 10:30

Ето, Фил.
:) То може би не е лошо и да се свалят видеата, че не се знае какво може да стане в тубата.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Интересни устройства - Ротовертер

#10

Мнение от Спиридон » 15 фев 2015 12:28

Philip написа:При достигане обороти на саморазвъртане му трябва да бъде възпиран.
Мен точно този момент ме притеснява. Явно равновесието е от тип "хълм", а не "падина". От едната страна на хълма има спадане на оборотите, ако не се подава по малко енергия за поддържането им, а от другата страна има увеличаване на оборотите, ако не се увеличи товара. В първия вариант при прекъсване на "захранването" устройството просто ще спре, но във втория, ако се прецака нещо с товара, напр. поради скъсване на вал от умора на материала, може положението да стане, меко казано, доста зле.
Мърфи (същият със "закона на Мърфи", макар че според една теория не е той, а друг със същото име :)) ) е цитиран непълно и извън контекста на казаното от него. Всъщност е съветвал, че:
"If something can go wrong, sooner or later it will. So make sure that nothing can go wrong."
"Ако нещо може да се прецака, то рано или късно ще се прецака. Затова правете така, че нищо да не може да се прецака."
На мен лично това виждане ми допада много.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Отговори

Върни се в “Ротовертер”