Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

Отговори
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#51

Мнение от icrow » 14 яну 2015 10:09

А евентуално дали с една пластина около двата мотора да направи един общ контур няма да подобри ефекта?

ПП
Фил, свържи един ампермер на входа на захраненото моторче и виж как се променя консумацията след завъртане на втория мотор и преди това.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#52

Мнение от Philip » 14 яну 2015 11:35

Да. Отзад е магнит на последната снимка.
А за ластик изобщо не ми е и минало през главата 1ke :))
Разбира се, че ще стане.
Ще пробвам и обща пластина.
...И амперите ще мерна :))
Наблюдавам Анализирам Променям

smsi-h
Мнения: 128
Регистриран: 14 яну 2015 15:54

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#53

Мнение от smsi-h » 14 яну 2015 16:33

Грхм...

Здравейте и от мен!

Имам некои съображения по отношение изделието на Филип. Подчертавам, мнението ми е лично.

Според мен сдвоените двигателчета представляват усъвършенстван модел на Хранителя на вечното движение на Лийдскалнин. В оригиналната конструкция на Лийдскалнин имаме планка, която е вечно прилепнала към котвата и извършва добра и всеотдайна работа, като прекрасно се противопоставя на земното притегляне ако уредът бъде провиснат с котвата надолу към земята. При опита на Филип работата, която се извършва, прави възможно развъртане на роторите, т.е. роторите заместват планката от оригиналната конструкция на Лийдскалнин.

Ако разглеждаме нещата от идеалната гледна точка, всяка една конструкция на ротовертер е вид Хранител на Вечното Движение на Лийскалнин. Това ще рече, ще имам много хляб в тях. Лийдскалнин едно време не се е сещал, че планката може да бъде заменена с нещо друго, а именно с маховик, ротор и кой знае още какво. Трябва да сме му благодарни, че е изнамерил тази конструкция.

Фил, според мен първоначално трябва да се придържаш строго към схемата на връзките на намотките в оригиналния клип. Като тръгнат роторите да вървят самостоятелно, без да им се подава външно напрежение, после вече ще има нужда от нови експерименти. Обаче, когато сложиш ремък/ластик, опитай веднага да развъртиш роторите без да им подаваш каквото и да е било напрежение. Ако не стане, размени връзките между намотките и ги дай на кръст. Ако и тогава роторите пак не тръгнат има още един начин. Ще направиш така, както го е правил самият Лийдскалнин, т.е. ще запоиш два допълнителна кабела на намотките и ще подадеш напрежение от най-обикновена батерийка за някакви си секунда две. Нещата, които каза Айкроу преди няколко поста, трябва да се взимат в предвид.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#54

Мнение от icrow » 14 яну 2015 17:19

Другия вaриaнт е дa е вързaно и външно зaхрaнвaне и кaто се рaзвърти дa се изключи и дa се види дaли ще продължи дa се върти. Или с пиезо кристaлче от зaпaлкa дa се дaдът импулси :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#55

Мнение от Philip » 15 яну 2015 07:44

Привет, smsi-h :)

Снощните ми опити за момента показват, че Айкроу май е прав в съмненията си относно това дали тези клипове (първия от първата страница) не са леееко подхлъзване :))
Смятам, че вече изпълних всичко, което е в клиповете - същите електромоторчета, същите колелца, същите връзки, същия кондензатор. ...Но ефект няма confus
Единствената разлика е, че съм стегнал магнитопроводите външно, а не съм пробил отвори в тях и да ги вържа един за друг с дебела медна тел.
Знам, че при нашата работа и неща, които изглеждат незначителни, могат да играят основна роля. Така че трябва да направя и това, за да мога да кажа със сигурност - фейк ли са (измама) или действително работещи устройства. Снощи като си легнах, се сетих как мога да ги накарам да се завъртат като в клиповете, но за това трябва да има захранена от 220 волта медна рамка под плота :)) ...И цялата работа ще се дължи само и единствено на индуктирани токове :))

***

То между другото се оказа, че волтажа, който го меря на снимките се дължи също само на същото :)) Когато единия електромотор е захранен с 220, на изхода на бобината на другия се индуктира ток около 29 волта.
Нещата с кондензаторите обаче са си допълнение hola2
Чрез тях се получава завъртане на ротора на незахранения електромотор и промяна във волтажа на свободната бобина, както и странно поведение на диоди, захранени от нея :)
Така че остана да направя и твърдата медна връзка между магнитоводите на електромоторите, за да потвърдя или отрека показаното на клиповете.
А знанията, получени дотук от това, да ги използвам за истински ротоверт :) Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#56

Мнение от icrow » 15 яну 2015 10:34

Диоди? ЛЕД? Нaй вероятно товa е номерa с индуцирaно нaпрежение. Нaй съмнителното е че мултицетa покaзвa 220 и нещо волтa. Виж кaто ги въртиш без зaхрaнвaне дaли ще отчетеш волтaж.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#57

Мнение от Philip » 15 яну 2015 11:08

icrow написа:Диоди? ЛЕД?
И ОЩЕ НЕЩО
Имам диодна крушка с много диоди на 6 вата 12 волта. Като я сложа на незахранения, след това свети минути без да е допряна ???
Принципно не светва с пълния си капацитет и по време на дългото самостоятелно светене намалява бавно.
...АМА - ЗАЩО ВЪОБЩЕ СВЕТИ БЕЗ ИЗТОЧНИК ??????????????????????????????????????????????????????????????
icrow написа:Виж кaто ги въртиш без зaхрaнвaне дaли ще отчетеш волтaж.
Само при много силно развъртане излизат миливолти и то прав ток (което е естествено де) :))
Не може да въртиш кръгло парче метал и да очакваш силна индукция в бобините :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#58

Мнение от icrow » 15 яну 2015 11:36

Щото говореше и зa някaкви грецове тa зa товa питaм. :)) От толковa мaлък мотор може и дa не стaне, но пробвaй по голям дa рaзвъртиш Wink
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SHOK
Мнения: 42
Регистриран: 18 ное 2014 17:50
Местоположение: Вижда се от Витоша

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#59

Мнение от SHOK » 16 яну 2015 14:09

Компа ми се скапа и пиша от улицата. zile Предполагам, че поне едно от ел. двигателчетата във видеото е преработено! Colere Ротора. Qb Може би, няма друго. 1aaa Обещаха ми ел. дв. от стари флопита, дано статорите им са магнити, като касетофонските. Bye Hola

boio67

Re: Ротовертер - Ток чрез хитринка :)

#60

Мнение от boio67 » 16 яну 2015 15:14

моторчетата от старите флопита 5,25" мисля ,че са стъпкови - не знам къде им е магнита
на моторчета от 3,5 флопита - магнита им е в ротора

на клипчето след всяко завъртане ремъчните шайби спират
в различни положения една спрямо друга
вероятно са с различен диаметър или много преплъзва ремъка.

Отговори

Върни се в “Ротовертер”