Електрически котел зa отопление от Icrow

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#21

Мнение от Philip » 09 ное 2015 14:44

SPYRO написа:В някои коли (Ford) има малки плaсринчaти топлообменици между маслото и водата по принцип са от нерьждавейка но са малки
И аз се рових сега за подобни топлообменници.
Старите мерцедеси също имат такива се оказа, а и други коли. Питай в някоя морга за все тая какъв топлообменник.
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#22

Мнение от icrow » 09 ное 2015 15:17

Пробвaх с рaдиaтор зa пaрното нa колa, обaче не успявa дa отнеме достaтъчно Т. Може би няколко последовaтелно или успоредно зa повече дебит. С голям рaдиaтор от колa нямa дa фитне в котелa. Имaм още няколко вaриaнтa дa пробвaм и вероятно ще вземa меднa тръбa и дa си нaпрaвя топлообменник.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

sheki
Мнения: 430
Регистриран: 18 ное 2014 23:08

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#23

Мнение от sheki » 12 ное 2015 21:50

използването на автомобилен радиатор заради по голямата плътност на клетките ще изисква някаква помпа , все едно колата е в движение :) тоест трябва си доста силен поток от загрята вода която да го топли..

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#24

Мнение от icrow » 12 ное 2015 21:54

Ами оняден изкопах един радиатор вътрешен и доста добре се получи. По странен е от обикновените може и за климатик да е, че има някаква странан клапа на двете тръби, но пък е с доста голям вътрешен обем и поема доста вода. Няма проблеми с дебита. То като се има предвид, че и до котела тръбите за сега са само 16ки :))
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#25

Мнение от icrow » 11 дек 2018 21:56

Малко да съживя темата :)
С това се отоплявам от края на миналата зима. В момента на снимката е на пълна мощност за вдигане първоначално на Т после го пускам на автоматично за поддържане и харчи според зависи от външната Т малко под 2квт. Водата е 40 41гр но датчика понеже е за въздух и е залепен за тръбата за радиаторите и показва малко по малко. Сметката за отопление през ноември, който беше като януари ми е 120лв. Системата не работи когато няма никой в къщи около половин месец за по 8-9 часа, което не е малко, но пък на дърва отоплението е от привечер когато се приберем 6-8ч до към 3ч като загасне печката. Тоест доста повече време работи на ток. Сутрин е топло не се занимавам дърва цепене палене носене и пр. Ако трябва камината да работи същите часове то и 4 кубика няма да стигнат сигурно. Около 2.5 на месец ми бяха при споменатата работа. А и с дърва ползвахме и маслен радиатор и една духалка сутрин и вечер преди да затопли камината. Тоест още около 70лв за ток. Тоест в момента се топля с 10лв над кубик дърва, което и като пари и като комфорт е супер.
Обаче има един проблем. Електродите са от неръждавейка каквато ми попадаше. От икея разни съдинки през лъжици и барабан на пералня. От пералнята най малко издържа. Почва да се разпада от работата и да се получава една мътилка във водата. И доста голямо количество като тиня, която нито е ел проводима нито е магнитна. Получава се горе долу една пълна чаша за кафе от малко ламарина, която изглежда повърхностно корозирала. И това за една седмица. Естесвено се образува и малко водород.
Някакви идеи какво мога да ползвам за електроди? Може би 316L или друго. Електролита го правя с сода бикарбонат. Може би и това да е проблем :?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#26

Мнение от Philip » 12 дек 2018 05:39

Браво за решението и направата! :)
Това на ампер клещите 12 ампера ли са?
И още въпроси :))
Направил си във филтъра това, с което се забавляваше преди ли? : http://styleglassbg.com/od/viewtopic.php?f=55&t=32#p175
Или е нещо друго?
На въпроса за електродите. Най-добрите за мен са волфрамовите електроди, с които правех опитите за студения синтез. ...Но доколкото схващам, на теб ти трябва площ. Ако ти вършат работа - мога да ти пратя два веднага.
Добре, че има хора като теб, та да ме подсетят да съм по-сериозен и аз да правя нещо! hola2

...Сто пъти допълвам този пост :)) Ето линк към опита ми, че да видиш електродите без да търсиш http://styleglassbg.com/od/viewtopic.ph ... t=20#p3055

Хубав и успешен ден! Hola sunny
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#27

Мнение от icrow » 12 дек 2018 13:50

Мерси :)
Ампери са, но тази консумация е горе долу 50/50 при темп навън до 0гр. Тоест около 1300 1500 вт харчи на поддържане. Интова са волт ампери. Жалко че нямам уред да мери косинос ф може би щеше да е полезно.

Да това, като на Дейви, но не с описания ефект. И трянва да се знае, че отделя водород макар и малко и трябва да се внимава. С цялатра си простотия поднесох огън към изхода на разширитрелния съд и после го събирах от навсякъде :)) Виждал съм и други подобни изпълнения с аноден нагревател а и аз преди да си взема топлообменника ми беше директно насистемата и обезвъздушавах често радиаторите.

За електродите тази мътилка се получава с дни работа. Ако искаш вместо да ги пращаш топни ги ако имаш време в разтвор с малко сода и ги остави за няколко часа на променливо напрежениие ама гледай да е с мялка консумация да не кипне. И виж после как ще са електродите и водата

Хубав ден и на твб. :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#28

Мнение от Philip » 12 дек 2018 13:55

Гони ме някакъв спомен от някакъв опит, че при променлив ток се събираше мътилка, а при прав ток - не. Ще пробвам като се сетя.
Значи незаконно произвеждаш водород, а? ...Че и го ползваш! :))
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#29

Мнение от icrow » 12 дек 2018 14:16

Не занех че е забранено. :))
С прави ток ще се образува много повече водород. И от тая гледна точка е по добре с променлив.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Електрически котел зa отопление от Icrow

#30

Мнение от hyparh » 12 дек 2018 22:48

Ето това уредче може да мери косинус Фи: https://vikiwat.com/product/17288/energ ... w-max.html

Преди време си го взех най-вече заради измерванията около Маграв-а. Уредът ме убеди, че намотките на чичко Кеш не работят :))
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Отговори

Върни се в “Отопление”