Don Smith device

Устройства, които имат интересно, непроучено и необяснено действие и свойства
Отговори
curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Don Smith device

#1

Мнение от curiosity » 07 окт 2019 16:30

Здравейте, гледам, че няма тема за този изобретател.
Ако не е проблем, ще създам една тема за дискусия тук.
Знам, че много е говорено и писано за неговия генератор
Това което ми се иска да дискутираме тук е това видео и една схема демо уж лесна за направа:
https://www.youtube.com/watch?v=Mnoy2D4wuf8

В него Смит твърди, че дава информация всеки да може да си направи генератора. Също обяснява и принципа на работа на устройството, и от къде идва добавената енергия.
Има схема на края на клипа. В книгата му Resonance-Energy-Methods-by-Donald-L-Smith.pdf /Прикачил съм я за всеки случай ако някой я няма./
има схема на предполагаемото устройство.
На тази снимка са дали демо устройство на трептящ кръг, с цел да се учи някой студент примерно.
ersonance circuts demo.png
/Само да си призная, че не съм завършил електротехникума и може да изглеждам като лаик измежду електроинженери. /

Но ако с 1.5 волта успява да се светне неонова лампа от 70 вата, това не е ли повече на изхода от колкото на входа и дали не може да се самозахрани? Може ли да стане?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Don Smith device

#2

Мнение от icrow » 07 окт 2019 18:34

70 волта не вата. И има предаване на енергия явно безчино. Аз съм виждал как луминисцентна лампа светва в близост до антена на мощно радио та може светването да не е от електричеството пуснато на електродите на неонката а от магнитно поле което я кара да свети.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Don Smith device

#3

Мнение от curiosity » 08 окт 2019 09:24

Извинявам се, грешно съм го преписал дори.
В смисъл когато казваш безжично предаване на ток, означава ли , че само такъв експеримент както е от снимката няма да сработи както го казват?

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Don Smith device

#4

Мнение от icrow » 08 окт 2019 09:49

Нямам време да изгледам клипа а и в момента други работи ме вълнуват. Един вид не му е дошло времето. Изказах предположение. Това не значи че не работи. Все пак е LC може в приемника да се получава резеонанс и той да вдига нужното напрежение за неонката.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Don Smith device

#5

Мнение от curiosity » 08 окт 2019 10:23

icrow благодаря, че се включваш, темата е просто за размишления. Знам, че вълнува много хора.
Аз както го разбирам от видеото, Дон Смит прави резонанс с атмосферата на височина, на която има много свободни електрони. Във видеото говори за графика на Уестингхоус за Елктромагнитния спектър. Знае се, че всеки метър във височина от земята на горе се увеличават и свободните електрони. И да кажем, че искаме да достигнем в резонанс с 10 на 19та степен електронволта, след като се достигне тази резонансна честота, ще започне да се приемат повече електрони от този спектър и може да се използват вече за битови нужди като се сваля напрежението с познатите на електрониката елементи. Та, до колкото разбирам, всички елементи в неговото устройство са познати.
Това което аз съм разбрал, достига се в резонанс с място от където може да се взимат свободни електрони.
Така както се предава и безжичното електричество реално. При него също имаме трептене, иначе няма да има предаване на енергия в другата намотка. От моите опити с безжично предаване на ток, съм забелязал, че има доста загряване на елементите за генериране на пулса.
Просто се опитвам да мисля, по друг начин от сегашните последователи. Все пак нали знаете, че е лудост да се прави едно и също да се очаква различен резултат.
При Дон Смит генератора, според мен трябва да се мисли отзад напред. Целта определя средствата. Което ще рече, че искаме да постигнем резонанс с 10 на 19та примерно, и това ще определи волтаж, намотки, трафове, кондензатори и прочие известна електроника.

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Don Smith device

#6

Мнение от curiosity » 08 окт 2019 10:49

Забравих да прикача на Уестингхаус картата. Ето я тук.
Electromagnetic-Spectrum-Chart-Old (1).jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

curiosity
Мнения: 16
Регистриран: 21 май 2019 13:28
Местоположение: Пловдив

Re: Don Smith device

#7

Мнение от curiosity » 08 окт 2019 12:22

Като се опитвам да разбера повече информация за магнитния резонанс, попадам на Магнитно-резонансна томография.
В това видео https://youtu.be/1CGzk-nV06g показват за обръщането на протона, и че се отделя електромагнитна енергия. Смит в книгата си, и във видето, казва, че от обръщането на !електроните!/не знам дали и при електроните и протоните е едно и също/ се отделя енергия. И тази енергия ние можем да използваме като добавка.

Отговори

Върни се в “Интересни устройства за изследване”