Интересни устройства - Пластина поляризатор

Устройства, които имат интересно, непроучено и необяснено действие и свойства
Отговори
Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Интересни устройства - Пластина поляризатор

#1

Мнение от ivchak » 11 дек 2014 11:39

Пластина-поляризатор AlphaDisk - руско у-во хармонизатор (поне така пишат). Подробности и видео(главно реклама) http://oleg-venger.com/index.php/tovar/ ... disk-a-m-c
Направих и едно документче по темата
Пластина-поляризатор AlphaDisk.doc
AlphaDisk - в этом нет никакого волшебства[12-01-20].JPG
На втората снимка съм дръпнал две отвесни за се види разстоянието между отделните краища на антенките 1aha
Alpha disk.JPG
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: ПЛАСТИНА ПОЛЯРИЗАТОР

#2

Мнение от Philip » 11 дек 2014 13:03

Това е първото руско нещо от пусканите от теб, което е читаво и без програми в него :))
...Но не виждам нищо за изследване Hola
Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Пластина поляризатор

#3

Мнение от icrow » 11 дек 2014 14:13

Много е слабо. 6 и нещо. Иначе ми допада като излъчване. Обаче има хипнотично въздействие, така че трябва да се внимава.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Пластина поляризатор

#4

Мнение от ivchak » 11 дек 2014 17:52

Абе, то като прочетеш само какво прави разбираш, че 90% е реклама но по принцип може и да е полезно(според мен), ако пътечките са посребрени или позлатени и го докараш на твоя резонанс -знае ли човек Qb
Айкроу, май и ти си падаш по силните неща.Според мен не е проблем да се позасили, стига излъчването да е полезно .Предполагам че ако се направи от дебела медна(а по късно може от сребърна) тел, тънки тръбички или шнур ще бъде по силно стига да се спазят пропорциите между отделните антенки.Предполагам , че трябва да се настроят като тоновете в една октава :) .
Ако с Филип сте единодушни за полезноста на у-вото , ще опитам да направя подобно нещо от медна тел Cheers Cheers Cheers

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Пластина поляризатор

#5

Мнение от ivchak » 11 дек 2014 18:22

Забравих да кажа ,че това нещо е като пасивен осцилатор на Лаховски(само едната половина), но в миниатюрен вид :) Ако на Филип и Айкроу им хареса някой от тези резонатори да свирка и да го почваме https://www.google.ru/search?um=1&hl=ru ... l&tbm=isch :))

Потребителски аватар
ivchak
Мнения: 498
Регистриран: 25 ное 2014 20:53
Местоположение: ВАРНА

Re: Пластина поляризатор

#6

Мнение от ivchak » 11 дек 2014 18:37

На този сайт намерих осцилатор направен от медни тръбички , като в центъра са сребърни или посребрени :) http://www.amazing1.com/products/lakhov ... tenna.html
lakmwo10_antenna_3__29814.1406591091.1280.1280.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Пластина поляризатор

#7

Мнение от icrow » 11 дек 2014 19:17

Ами то човешката енергетика не е много силна, така че за всяко устройство е важна точната сила. Просто казах, че в сръвнение с повечето подобни силата на излъчване е доста по слаба. Все пак на мен ми е въздействащо по някакъв начин, но както казах има нещо хипнотично, което може и да не е добре. Може да е като капан за съзнанието.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Пластина поляризатор

#8

Мнение от Philip » 11 дек 2014 19:30

Самата фигура, която се образува е привлекателна, защото в нея има хармония. Нищо повече от това като психическо въздействие :)
А иначе - да - като на Лаховски излъчвателите е принципно, но няма вътрешните връзки.
Това, което ми напомни, когато го видях, са големите неща на стената от един клип на песен, които обсъждахме в гаража :) - дали са за отопление, за украса или нещо друго. Мен те също ме изкефиха много :)
Наблюдавам Анализирам Променям

Отговори

Върни се в “Интересни устройства за изследване”