Грип и хрема

Прости, но действащи начини за бърза помощ при различни проблеми. Само за лично изпробвани неща!
Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: ТЕОРИИ Оргонна енергия Принципи

#11

Мнение от icrow » 16 фев 2015 22:35

Точно за това трябва и отрицателен.
Ей ама ти днеска си много ларш. Само как преобърна света ни Doh
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Грип и хрема

#12

Мнение от hyparh » 23 май 2015 13:01

Тези дни има страхотно отделяне на полени от тревите и дърветата. За алергичните (като мен) е кошмар направо. В момента все едно съм грипясал, но с допълнителните "екстри", на досаден сърбеж из лицевите отверстия - нос, очи, уши и небце. Алергията си я имам от малък и интензитетът й зависи от степента на текущото поленоотделяне. Най-гадно става когато има вятър - тогава набива много полени в лицето и симптомите се засилват. Тия дни специално всичко наоколо се покрива с финия жълт прашец, дори го видях преди две вечери на светлината на един прожектор как се носи, все едно вали супер фин сняг и то доста нагъсто. Преди няколко години ходих да ме изследват да видя точно към какво съм алергичен. Правят леки драсвания с игла по предмишницата и капват разни разтвори да се види към кои ще има реакция кожата. Оказа се, че съм алергичен към няколко неща - най-вече тревите, някои дървета и донякъде към домашна прах. Поради това, че са няколко неща, не може да се приложи курс на лечение (трябва да си само към едно, за да подейства) и трябва да пия през пролетта и донякъде лятото антихистамини (сега съм на Зодак, ама колко помага...) Мислил съм си за затваряне на алергени в оргонит, с действие против тях в даден периметър, но ще е сложна експериментална работа с издирването на растенията :)) Облекчение идва когато завали дъжд и отмие временно полените от въздуха.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Philip
Мнения: 5596
Регистриран: 15 ное 2014 11:31
Местоположение: Около Мадарския конник :)
Контакти:

Re: Грип и хрема

#13

Мнение от Philip » 23 май 2015 13:09

Наблюдавам Анализирам Променям

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Грип и хрема

#14

Мнение от hyparh » 23 май 2015 13:20

Благодаря, ще опитам рецептата при първа възможност Worship
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Грип и хрема

#15

Мнение от icrow » 01 окт 2015 22:45

За втори път пробвах люти чушки за болки в гърлото и ефекта беше пак доста бърз. За няколко часа болката намаля и премина в хрема, но имам чувството, че се отразяват и на носоглътката. :)

Не знам дали съм споменавал, но така баща ми си е бил оправил язвата в стомаха. Въпреки че докторите казват, че изобщо не трябва да се яде люто в такива ситуации. Една стара жена му го била казала. По едно малко бурканче люти чушки наден и язвата се калцирала. Разбира се не препоръчвам на никой. Не се знае на кой как ще подейства! :)
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
hyparh
Мнения: 4317
Регистриран: 18 ное 2014 14:26
Местоположение: Нови хан

Re: Грип и хрема

#16

Мнение от hyparh » 02 окт 2015 07:47

И на мен ми казаха, че имам 2-3 малки язвички като ми гледаха стомаха през ендоскоп (май така се казваше маркуча с камерка в края), за да проверят как е положението с хиаталната ми херния. Тогава ми препоръчаха да не ям мазни и пикантни храни + по-стриктен хранителен режим. Обаче от време на време стабилно ми се прияжда люто и си хапвам по някое чушле :) Никакъв дискомфорт не изпитвам когато ям люто, така че наистина едва ли е проблем.
Най-постоянното нещо е промяната.
Незавършените дела отнемат енергия, а завършените - дават.
Когато енергията се натрупа достатъчно, започва процес на създаване.

As above, so below.

Потребителски аватар
Спиридон
Мнения: 1938
Регистриран: 18 ное 2014 10:03
Местоположение: "живее" в София

Re: Грип и хрема

#17

Мнение от Спиридон » 02 окт 2015 08:17

icrow написа:Въпреки че докторите казват, че изобщо не трябва да се яде люто в такива ситуации.
А познайте кой пише учебниците им и "спонсорира" дейностите им и защо за него не е добре да се лекува човек с люто. :)
Твърди се, че в 1 люта чушка има значително повече витамин С отколкото в 1 лимон.
"С мозъка човек мисли, че мисли.
Освен това той се ползва за главоболие.”

Потребителски аватар
icrow
Мнения: 6544
Регистриран: 17 ное 2014 11:04

Re: Грип и хрема

#18

Мнение от icrow » 02 окт 2015 08:39

Да, и аз от малък не спазвам препоръките за дкети и не яж това или онова. Тялото като каже, че иска нещо, значи то му трябва. Аз люто изобщо не обичам принципно, но явно е доста полезно. Имало някакъв мексиканец дето имал рак на гърлото и докторите направо го отписали. Нз от кхде се е сетил ама си направил бонбони за смучене с люта чушка за няколко месеца рака изчезнал. Като отишъл на преглед докторите не повярвали, че вече няма и следа.
С мързел към прогрес. :))
my logic is undeniable :))

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Грип и хрема

#19

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 09:07

Има неофициално изследване от обикновенни хора ,че в арабските страни които злоутребяват с люто почти няма човек с проблеми по храносмилателната система а за рак на уста,черва и прочее изобщо да не говорим 1 на милион че и нагоре
Бактериите които причиняват вьзпаление на гьрлото умират от люто, а най честия причинител на язви ХЕЛИКОБАКТЕРИТЕ сьщо умират от люто като допьлнително помощно средство най успешно се използва масло от риган
Брат ми имаше язва на дванадесетопрьстника 14г. ,спазваше хранителни режими това не яж онова не яж и от близо 5г. няма оплаквания ,с люто и масло от риган :)

Потребителски аватар
SPYRO
Мнения: 1152
Регистриран: 22 май 2015 10:48
Местоположение: Пловдив/Белащица

Re: Грип и хрема

#20

Мнение от SPYRO » 02 окт 2015 09:49

За профилактика от грип и хрема аз ползвам сльнчогледов и сусамов тахан разбьркани заедно с мед на вкус и коприва на прах всичко се разбьрква в един буркан като пропорцията е вьпрос на вкус и всяка сутрин по една чаша с вода и после 1или 2 льжици от сместа действа силно имуноукрепващо и е доста приятно за хапване ,препорьчал сьм го и на други и отзивите са доста добри ,жената го беше споменала на една нейна колежка дето синьт и все боледувал вечно бил хремав и била изключително доволна хем пьк малкия си го хапвал с голяма охота ,сутринта сам си тьрсел буркана сьс сладкото :))

Отговори

Върни се в “Здраве”